View Single Post
  #43  
Vechi 28.11.2009, 22:12:49
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

am scris intr-un mesaj la acest subiect deschis...ca fetita mea nu sa simtit bine in ultimul timp, ca a avut agitatii negative plangea si era speriata,nu pot sa va descriu in cuvinte starea ei...apoi in ultimul mesaj care l-am scris aici am spus ca se simtea mai bine...dar starea sa reintors...si chinul a fost cam o luna, aproape zi de zi...pana cand am hotarat sa ajung la tara cu gandul ca acolo se va simti mai bine...dar nu era bine de loc, nici acolo...si in ultima zi de stat acolo era ziua Sf Nectarie (nu puteam intra in biserica caci nu eram curata)am stat seara dupa Vecernie si l-am asteptat pe preot la usa,nu aveam curaj de a vorbi cu preotul cu toate ca imi este duhovnic...si i-am spus sa ii citeasca elenei o rugaciune caci eu cred ca exista ucenici ai lui Iisus care mai vindeca...nu vroiam o minune enorma imi doream sa se linisteasca sa nu mai simtim atat de mult durerea chinului...si vreau sa spun, ca o marturisire... socotiti si voi cate zile au tecut de atunci si fetita mea nu sa mai reintors la acea stare negativa incepand din seara aceea...autista este in continuare...dar e mai bine...nu mai plange speriata...Parintele i-a dat sa sarute si moastele Sf .Necarie avea la dansul...si l-ea sarutat fetita mea ...si parintele mi-a zis ca ea nu are pe cel rau, ca asa spun Sfintii Parinti ca daca accepta toate cele Sfinte inseamna ca e doar bolnava...caci boala ei e ca orice boala, care trebuie infruntata cu rabdare ...acum ca e mai bine am reusit sa va scriu....eu totusi ma gandesc, ca daca starea s-ar reintoarce sa gasesc mereu curaj de a ruga parintele sa ne ajute cu rugaciunea...



















Last edited by speranta; 29.11.2009 at 21:27:43.
Reply With Quote