View Single Post
  #6  
Vechi 08.01.2011, 14:18:53
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Nu întotdeauna cei buni sunt nedreptățiți, iar cei răi iubiți. Din păcate avem toți oamenii tendința de a vedea numai ce e rău.

Orice om, exceptând sfinții, are anumite necazuri și supărări, chiar și aceia care par că-s iubiți și/sau au bani.

Copiii de bani gata sunt cei mai depresivi, au toată lumea la picioare, dar sunt așa de triști că unii iau droguri, alții au tentative de suicid. Din cauză că au bani, au căpătat deprinderi rele, care-i duc la depresie, ei nu trebuie să facă nimic, să muncească, fiincă face altcineva treaba în locul lor, iar lipsa de activitate și motivare duce la depresie, nu au nevoie de Dumnezeu și iarăși motiv de depresie, atât sufletul, cât și trupul lâncezesc la ei. Capătă deprinderi păcătoase și le suportă consecințele. Mai contribuie și faptul că prietenii îi iubesc doar pentru bani. Poate mai sunt și alte chestii pe care nu mi le imaginez.

Acesta a fost un exemplu ca să arăt că unele lucruri care par bune, ne pot face rău, dacă de ex. nu ne-am născut bogați, nu înseamnă că Dumnezeu ne-a părăsit, ci ne-a ferit de un rău mai mare.
Camy draga, din pacate permiti altora de genul lui Zaharia sa vorbeasca prin gura ta.
Intr-o foarte mica masura,%, ai dreptate in legatura cu copiii celor bogati. Inteleg ca asa SI-AR DORI SARACUL SA FIE, sa moara capra vecinului...insa NU ESE DELOC ASA!:)))
Pe scurt, ei prin diversele resurse materiale si finaciare au access la dezvoltarea progeniturilor lor din toate punctele de vedere: intelectual, spiritual, fizic si psihic prin activitati extracuriculare si suportul familiei care nu este cocosata de munca si griji.

Aici nu tine faza cu eu sunt sarac si nu pot/permit nimic iar vecinul este bogat... dar lasa ca-l bate si pe el Dumnezeu ca am satisfactia ca copiii lui sunt pe droguri.
Foarte rar...si de regula stii de ce auzi de citiva BOGATI care iau droguri?
Pentru ca nu se publica nimic de miiile de cazuri de nenorociti DIN FAMILII SARACE, carora familiile nu au chiar nimic sa le ofere si care ajung din depresii pe strazi si pe droguri.
Majoritatea copiilor strazii provin NU din familii bogate ci din cei saraci si pe asistenta sociala.
Reply With Quote