View Single Post
  #9  
Vechi 25.02.2022, 22:35:01
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 396
Post

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Arsenie se confeseaza unui credincios cum ca Romania va fi ocupata de trei tari(Rusia, Ungaria,Bulgaria) in urma unui decret ca Ungaria recunoaste suveranitatea Ardealului, cam asa cum Rusia a recunoascut suveranitatea Dombas-ului cat si al Luhansk-ului, ceea ce la ora actuala pare a fi desprins din istorie daca prefiguram destramarea Yugoslaviei. Lucru perfect posibil la ora actuala tinand cont de realitatea de pe front cat si de politica generatiei actuale.

Deci, la ce ne putem astepta? La o Romanie invadata dupa ce Ucraina a fost ocupata, dar in acelasi timp la eliberarea ei prin tratatul Nato si anume razboi mondial cat si nuclear. Acum daca Romania v-a scapa de atacurile nucleare in timp ce intreaga lume este consumata de flacari radioactive, atunci asta e minunea lui Dumnezeu!
Auzeam ca el chiar spunea ca Romania va fi inconjurata de flacari, si cei care vor sa se intoarca in tara nu mai pot. Presupun ca de nucleare este vorba, si ca nu scutul de la Deveselu, ci prin minunea lui Dumnezeu va proteja tara...din ce relata Arsenie Boca.

Problema cu profetiile acestea, inca si preotii ortodoxi recunosc ca nu se stie de unde vin mai exact (daca intr-adevar au har si chiar vin de la Dumnezeu, sau sunt inselatorii de la potrivnicul). De asta au avut retineri in al canoniza pe Arsenie!...ca sunt sute si mii de clarvazatori (multi sunt clarvazatori pe bani, altii preoti ca Arsenie Boca sau ca parintele Popa Viorel de la Topraisar, sau gen Baba Vanga cu Nostradamus). Intotdeauna viitorul are milioane de variante, acesti clarvazatori care chiar au acest har ar prezice un procent mic din aceste variante ale viitorului care sunt luate in urma anumitor alegeri facute in prezent. Viitorul este o sumedenie, chiar o infinitate de alegeri facute in prezent (variante).

Un exemplu de viitor pe care l-a zis Arsenie si de fapt i-a dat peste cap profetia. A spus ca "americanii nu ne vor ajuta si ne lasa asa"....cand colo ce vedem situatia e pe invers. SUA cu NATO sunt si mai bine consolidati in tarile membre inclusiv in Romania. Sunt legaturi foarte stranse acum!!! Ceea ce este impotriva spuselor lui Arsenie.

Aparitia partidului AUR (de care nu apare nicaieri in spusele lui Arsenie), poate elimina varianta viitorului daca Rusia Ungaria si Bulgaria ar lua teritorii de la noi. Astia au mult sange in vene: sa faca Romania Mare, si sa se ia de toti care li se impotrivesc, nu lasa pe nimeni sa se atinga de tara. Se poate schimba viitorul. Viitorul nu e niciodata SCRIS! Tu ti-l faci....daca ma duc la parintele Popa Viorel sau daca traiam in trecut si mergeam la Arsenie Boca si mi-ar spune "a, vezi ca o sa ai un necaz sau eu stiu daca nu faci asa...." si eu ca sa ma razgandesc ma duc pe linia de cale ferata sa ma calce trenul...ce ma poate opri, profetia lui Viorel/Arsenie Boca care nu stiau ca ma gandesc sa ma calce trenul?? Viitorul nu este scris, viitorul ti-l alegi cum faci! Exact ca si in lume

Iar la faza cu razboiul nuclear (pictura desenata de Arsenie Boca, aceea din biserica in spatele siluetei Mantuitorului), Arsenie a spus ca POATE acest viitor se va intampla (nici macar el nu era sigur) dar POATE, pentru ca a prezis o varianta a unui posibil viitor.

Asta e cei cu viitorul, ca ei zic ca va fi asa...dar de fapt se intampla altfel. Aici numai Dumnezeu are puterea absoluta sa faca ce vrea cu destinele noastre...nu Arsenie Boca, nu Popa Viorel, nu Baba Vanga, nu Nostradamus! Aceste "profetii" care au fost aratate de oameni din era noastra moderna, pot fi facaturi de la adversarul nevazut. Sau cand un penticostal a prezis ca vine cometa "Apophis" si ne va lovi fix in anul 2029, sau in 2036....sau in 2078....ca i s-a aratat un inger intr-un vis si l-a dus deasupra planetei sa vada cum vine cometa jos sa faca tsunamiuri.. whatever! Acesti profeti NU SUNT DUMNEZEI! Este clar....singurele lucruri care se vor intampla sunt cele scrise in Biblie la Apocalipsa in GENERAL! Alea vor fi. Atat, detalii cu Romania, locatii exacte, nu sunt aratate in Biblie...si nush de unde a scos lumea ca Noul Ierusalim e in Romania....stiu ca suntem o tara foarte credincioasa...dar pana la noul Ierusalim...hmm nu am vazut scris nicaieri!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote