View Single Post
  #5  
Vechi 22.05.2011, 21:49:04
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Astazi am primit de la Andreea Mary un stigat de ajutor.Haide-ti cine poate sa o ajutam pe Mary.Asa suna mesajul ei,imi plange sufletul ptr ea,un copil care pana acum un an isi traia copilaria si fericirea iar acum leucemia a tintuit-o la pat,are nevoie de banuti sa isi continuee tratamentul in italia sa fc transplantul de maduva.Ce ar trebuii sa fc cu cine sa vorbesc ca sa poata dona lumea bani prin sms?am scris la fundatia mereu aproape dar nu am primit nici un raspuns.
Asta mi-a scris azi
Maria, tu ai fost alaturi de mine inca de la inceput si m-ai ajutat mereu si mereu ai fost receptiva la mesajele mele si la situatia mea. Iti multumesc din suflet si te rog, nu ma lasa. Ramai alaturi de mine si ajuta-ma in continuare.
Am urmat o prima faza a tratamentului in Italia si, desi a fost foarte complicat si dureros, se cunosc rezultatele lui si ma simt mult mai bine dupa el. Sper sa fie si analizele bune si sa ma apropii tot mai mult de transplant.
Totusi, pentru a putea face transplantul, am nevoie de foarte multi bani.
La Timisoara se fac transplanturi cu 20-40-60 de mii de euro, insa problema este ca, la tipul meu de leucemie, am nevoie de alt fel de transplant, care se face in alte conditii si din pacate, nu se poate face in Romania. Va trebui sa-l fac tot aici, in Italia.. si va costa mult mai mult decat in tara.
Am nevoie de tine.. si de toti prietenii mei sa ma ajutati toti sa intensificam campania de strangere de fonduri.. pe internet, printre cunostinte, pe strada... oriunde putem... pentru ca timpul este scurt... si boala nu asteapta.
In ultimele luni nu s-au mai facut donatii.. iar banii stransi pana acum, desi de mare ajutor pentru mine, nu sunt nici pe departe suficienti pentru transplant.
Te rog din suflet, ajuta-ma sa ma fac cunoscuta si sa ajung la acele persoane care ma pot ajuta.
Te rog, ajuta-ma, ca nu are cine altcineva sa ma ajute.
Mama este internata cu mine in Italia.. acasa am doar bunicii care sunt batrani si doua matuse care.. nici ele nu pot face prea mult.
Iti multumesc.
Reply With Quote