View Single Post
  #4  
Vechi 14.06.2021, 12:53:39
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Si eu aveam vise din acestea, dar mai mult cu furtuni si uneori chestii apocaliptice cand eram mai mic (desi nu mi se faceau frica de ele, mai am si acum dar a devenit fun ca un film de seara, nu pun suflet la asa ceva). Asta nu inseamna ca s-au si intamplat.

Visele semi-lucizi cum ai spus sunt cele mai ciudate, le experimentez, uneori, si eu seara inainte sa intru in somnul lung sub diferite moduri, e o stare de "trezvie" ca si cum ar fi ceva real, dar nu e, nu stiu cum sa zic, unde chiar necuratul iti face facaturi!

Stiu ca nu e bine sa interpretezi visele, dar chestiile aceste cu furtuni (tornade, valuri) , cutremure puternice, apocalipse, sunt de fapt niste faze prin care trecem in viata noastra. Trecem de la o etapa la alta.

Poate fi coincidenta. Oricum parintele A. Boca spunea ca Bucurestiul va fi lovit de un cutremur puternic, pentru pacatele mari facute de toti oamenii din orasul acela... nu e nimic nou la categoria preziceri/premonitii, dar nu trebuie sa ne panicam pe treburi din acestea.

Deja-vuuri am avut destule cand eram copil si adolescent, se intampla atunci cand exista un scurt-circuit in sistemul nervos, iti da imagini ca si cand iti da impresia ca deja le-ai trait, dar de fapt nu le-ai trait niciodata.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote