View Single Post
  #212  
Vechi 15.02.2023, 23:02:03
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu spui. Tu "stii" ce spui cand spui si scrii ce scrii, ca-s sectant, ca hulesc, etc. asemenea celor ce au spus secta rea despre credinciosii din Cetate condamnandu-i pripit si iata o repeti mereu in scris! Nu trec cu vederea, nu te iert fara sa o ceri asa cum am scris in postarea anterioara. Ti-ai adugat. Tu "stii" ce ti-ai adaugat si sper ca o sa ne marturisesti ce ti se intampla de cand te-am eliberat de iertarea mea din oficiu, caci nu te mai iert fara sa o ceri pentru ca hula impotriva Duhului Sfant si Cuvantului lui Dumnezeu nu se iarta din oficiu si nu se trece cu vederea. Esti liber sa-ti primesti ce-ti cauti cu "lumanarea". Daca pacatul tau te va pedepsi si nu mai poti rabda astept sa-ti ceri iertare ca sa te iert, doar ce mi-ai gresit mie fiindca nu-s nici preot nici teolog, nici Duhul si nici Cuvantul. Vom vedea cand anume se va intampla.

[Oare chiar are nevoie Biserica noastra a carui cap este Hristos-Cuvantul formata din 18 milioane de ortodocsi si o intreaga ierarhie arhiereasca, preoteasca si calugareasca sa fie aparata de catre unii de textele (de pe forum) ale unui mirean ortodox din BOR fidel ortodoxiei care crede si in Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Domnului? Nu stiu, intreb... retoric, nu imput altora.
Si inchizitorule pripit @gpalama, nu ma smeresc spre deznadejde si nu ma pocaiesc pe dos, asa k lumea indreptandu-se spre iad, in fata bisericii, cum ceri si ai vrea, numai tu "stii" de ce, deci nu ma lepad de Domnul, de Hristos-Cuvantul oricat ai insista sa ma las tzepuit sau sa ma autotzepuiesc ca prostul innebunit de frica gresita.]
Si dracul se fatarniceste ca ar fi smerit. Cam ca tine. Dar nu se smereste de fapt. Tot hulitor de Dumnezeu este.

Tu esti un sectar de pe marginea drumului care spurca Biserica ori de cate ori prinde ocazia.

Valea de aici sectare. De 10 ani de zile iti zice lumea ca nu ai ce sa cauti pe aici si nu prea te prinzi ca nu ti-e locul aici.
Reply With Quote