View Single Post
  #215  
Vechi 01.02.2024, 11:27:58
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Observ ca "trimbitele apocaliptice" sunt prezentate drept persoane fizice nu instrumente muzicale asa cum citim in Apocalipsa.
De ce oare?

Iar daca spuneti ca sunt persoane, sa inteleg ca fiecare tara are alt grup de "trimbite"? Rusii de exemplu ar avea sute de sfinti, martiri ai inchisorilor.
Daca Dumnezeu ne-a dat noua acest mare Dar pentru toti oamenii, Cuvantul lui Dumnezeu de la sfarsit de timp, Cel mai mare Dar al tuturor timpurilor, dumneata te apuci acuma si te indoiesti ca sa-mi pui ”intrebari”? Da' tu crezi ca io nu-mi dau seama? Da' tu crezi ca io nu vad ca nu vrei sa crezi si ca-ti bati joc cu "smerenie"? Ce instrumente muzicale? Ce rusii din inchisori? Aici nu e vorba de natzionalism si de iubire de sine insusi ci e vorba de Iubirea Lui Dumnezeu, pentru acest neam eroic, martir, neamul credinciosilor, tara credintei, pamantul sfintilor, Cerul Virtutilor!

Pune mana si citeste din Carti, din Trambitze si te informeaza, straduieste-te sa crezi si atunci vei vedea deslusit sa-ti scoti barfa, barna telescopica din ochi pentru care lovesti ca Mr. Lova Lova, fantastic, bombastic, Mr. Lier, Mr. Rong, Mr. Musculo instalatorul gel, si vazand tu deslusit te vei bucura traind mai departe in adevar si din Credinta... din aia cu putere mare care se si implineste complet, din aia ce poarta numele Domnului CHristos.

Pentru ce te indoiesti?
Crezi ca io n-am ce face decat sa te mint?
Ai impresia ca mi s-a urat cu binele si vreau in fundul iadului?

Hai, te rog sa fim seriosi!
Citeste cu onestitate si vei ajunge sigur la credinta. N-am nicio indoiala. Oricine poate primi acest mare Dar. Mai mare ca orice dar daruit de Dumnezeu pana acum oamenilor. Acuma se da Darul Cel mai mare al tuturor timpurilor! Luati-L, primiti-L! Nu va lasati tzepuitzi de tzepuitori ca sa-L refuzati smerindu-va k lumea, k prostii ce se cred intelepti sau precautzi!

Indrazniti!.. si cititi.

(Ti se pare ca rusii ca popor s-au smerit? Nu vezi ce razboaie au dus, ce tara mare au, nu vezi ce a facut revolutia lor in toata lumea? Cum ar putea fi vorba de ei? Iar taina Trambitelor e ca sunt instumente muzicale la care numai Dumnezeu poate suna si canta! Ma mir ca pui intrebari la care si copiii de gradinitza stiu raspunde. Vrei sa ma incant ca prostul naiv si pripit ca sa ma dau mare raspunzandu-ti la niste... ispite? Iti multumesc totusi ca mi-ai luat in seama. Nu despre mine e vorba aici. Io nu contez. Cuvantul insa e totul in toate si va fi totul in toate in vecii vecilor! Amin.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 01.02.2024 at 16:40:19.
Reply With Quote