View Single Post
  #126  
Vechi 09.09.2009, 08:01:22
RedTears
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de urzicuta Vezi mesajul
daca vrei o parere sincera fugi de el,musulmanii sunt mai incapatanati decat niste catari,nu irosi rugaciunea-margaritarul pe ...un om care se joaca cu viata ta....nu-ti va aduce decat amaraciune faptul ca l-ai cunoscut.Da e pacat sa te rogi pentru pagani,ei nu ajung sa se mantuiasca,ba mai rau batjocoresc si defaimeaza credinta noastra,pe noi ca oameni,traditiile noastre.,au daramat Bisericile noastre,au dat foc satelor noastre,au violat femei,au oprit clopotele noastre sa mai bata in Constantinopol...sunt vampiri energetici,tre sa fii prea naiva, sa stai cu un musulman..pierzi sansa de a te mantui pentru un tip care se da ceea ce nu e..iar cei care se convertesc(f.putini 1 la 10000000)o fac doar formal,nu si cu sufletul(vezi cazul turcului care si- a injunghiat sotia si fiul).Ei nu primesc nimic,se cred cei mai buni,cei mai grozavi,familisti convinsi..realitatea este alta..cel mai bine intreaba despre asta pe romancutzele care au venit cu coada intre picioare de prin toate tarile musulmane.
WOW !!! Pe asta chiar n-o mai stiam. " Fugi de el cat te tin picioarele " ... " Da e pacat sa te rogi pt. pagani " LOL
Iisus a venit pe pamant sa salveze pe necredincios si tu susti sa nu te rogi pt. altii ? LOL
Pai cum crezi ca ar vedea musulmanii ceea ce ai postat ? Si inca ceva. Tind sa cred ca musulmanii sunt mult mai respectuosi si mai cu rabdare decat noi "crestinii"
- Vezi cazul turcului care si-a injunghiat sotia ?????
De ce nu spui - Vezi cazul crestinului care si-a omorat fetita, copilul, nevasta etc. ? LOL

"cel mai bine intreaba despre asta pe romancutzele care au venit cu coada intre picioare de prin toate tarile musulmane"
- De ce nu spui , intreaba despre asta toate romancutele care cautau beneficii materiale la "straini" ... hai sa nu vb. despre "sosele"

Parerea mea ca , crestina, hai sa nu judecam, ca sa nu fim judecati. Vezi barna din ochiul tau si apoi paiul din ochiul celuilalt. Si nu mai fi atat de rautacioasa, se vede rautatea ta de la " o posta " vb romanului.

Multumesc.