View Single Post
  #9  
Vechi 30.07.2020, 20:19:14
sergey sergey is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.02.2017
Mesaje: 30
Implicit

Reporterul:

Așa direct spunea? Cărți electronice?

Da, da. El le numea cartele din plastic. Pașapoarte jidovești dacă le acceptați, ar fi cum le-ai accepta de la jidovi, din moment ce sunt ale lor. Spunea că apoi vor fi cartele din plastic care nici într-un caz nu trebuie acceptate.

Din moment ce părintele nu binecuvânta să primești noile pașapoarte, el însuși nu l-a primit. Din această cauză nici nu s-a dus la copii, din această cauză a și locuit împreună și și-a dus viața până la capăt așa cum a binecuvântat Dumnezeu.

Reporterul:

Maică, dar părintele nu a explicat din ce cauză nu-i voie să accepți aceste pașapoarte?

Nu l-ați întrebat, de ce nu este voie?

Părintele spunea că acestea cuprind deja semnul lui Antihrist, cifrele de 6. Și de aceea nu-i voie să le accepți.

Veniseră o femeie și i-a spus părintelui: Părinte, tare mult vreau să mă mântuiesc. Foarte, foarte mult.

Și părintele i-a răspuns: Atunci nu lua nici un fel de hârtii noi.

Părintele a dat de înțeles că toate acestea, începând cu voucherele nu era voie să le acceptăm. Pentru că toate acestea erau doar o abordare.

Părintele vorbea și despre căderea în masă a clericilor și ierarhilor. Spunea că va veni timpul când în Perm vor mai rămâne un singur, maxim doi preoți adevărați.

Mi-am amintit de copilărie. Eram mică și în părțile noastre se odihnea Fericitul Sisoe, de care bunica și mama își mai aminteau. Mai era o oarecare bătrânică, care de asemenea foarte multe le-a prezis. Și odată în timp ce femeile discutau am auzit și noi și ne-am dus printre copaci, ne-am luat de mâini, noi fiind copii în vârstă de vreo 8 ani, și am strigat „Ultimul patriarh nu se va mântui”. Probabil că femeile au discutat în prezența noastră, iar noi copii fiind am început să strigăm tot satul, „Ultimul patriarh nu se va mântui”.

Reporterul:

Dar despre Pimen nu spunea nimic. Nu-l forțau să accepte catolicismul? Sau să închidă Lavrele, bisericile… Vă amintiți cum spunea, că te forța să semnezi hârtia ca să slujești supunându-te catolicilor…

Să se unească catolicii cu noi. L-au adus și era deja totul pregătit ca să semneze și el a spus: „Doar peste cadavrul meu”, și s-a ridicat și a plecat.

Părintele vorbea foarte frumos despre Patriarhul Pimen. Zicea că Pimen este ultimul patriarh ortodox, prevăzând astfel faptul că pe viitor Patriarhii și întâistătătorii noștri vor
binecuvânta să acceptăm reprezentarea lui Antihrist.

Text pe ecran:

Adunare ecumenică

Cauza unei astfel de grave căderi, părintele o vedea în laicizare și cedare ispitei.

Cu toate acestea în pofida tuturor lucrurilor părintele binecuvânta să se frecventeze biserica până la sfârșit, până când nu vor modificat Simbolul de credință, vor înceta să cânte Tatăl nostru, vor modifica ștampila pe prescuri și vor îndepărta de pe Sfântul Altar chivotul cu daruri.

„Cum vor modifica credința?” întreba părintele. Și răspundea: „Va avea loc căderea bisericii, nu va fi voie să mergem la biserică și va ajunge până acolo, încât la Sfântul Altar vor oficia femeile”.

Așa spunea părintele Nicolae.

Și a început totul cu această faimoasă libertate.

În timp ce eram împreună în chilie, părintele mi-a spus: „Maria, eu știu, că nu vei povesti nimănui, dar să știi, că atunci când va începe mișcarea masonilor…”

Și părintele a spus că acești vor fi cumva la înălțime, „atunci să știi, că sfârșitul este aproape”.

Exact așa a spus părintele, că atunci când va fi liberate și oamenii se vor duce la Ierusalim, atunci oamenii îl vor pierde cu totul pe Dumnezeu.

Așa spunea părintele.

Și eu am înțeles că acest fapt deja se petrece, începând din anul 1990, când a fost dată liberate bisericii, credinței. Și părintele spunea că tocmai atunci oamenii îl vor pierde cu totul pe Dumnezeu.

Părintele spunea despre calculator, deși pe atunci încă nu exista, părintele spunea că

Reporterul:

Părintele spunea acest cuvânt, da?

Da. Părintele spunea că vor face o mașină și aceasta se va numi Fiară. Și această mașina va cunoaște absolut totul. Va cunoaște totul. Toate datele și nu doar despre om, ci va răspunde la orice solicitare. Ultima minune este această mașină Fiară.

Părintele spunea că această Fiară, acest calculator, în scurt timp va fi lansat și atunci va fi rău. Toți, toată lumea va fi introdusă în acest calculator. Așa spunea părintele.

Părintele spunea, că această mașină va fi asemeni unui televizor, după cum spuneau oamenii, că dacă se petrece ceva la Moscova, vezi la tine acasă, iar calculatorul în general va cunoaște toate cele ascunse.

Părintele chiar spunea, că în timpul prigoanelor mulți vor renunța din cauza fricii, de frica chinurilor. Și îl vor așeza pe om în fața acelei mașini și Fiara va spune, „nu credeți acestui om, că a renunțat doar cu cuvintele, iar în realitate se roagă, nu a renunțat în sufletul său”. Iar aceștia au nevoie ca să renunți din toată inima, să-l smulgi pe Dumnezeu.

Părintele spunea, că va fi o nenorocire, astfel încât clericii se vor dezbina. Va avea loc o dezbinare (rascol) în cadrul clericilor și acest lucru va fi o nenorocire pentru popor. Așa spunea părintele.
Reply With Quote