Subiect: Carnea de porc
View Single Post
Vechi 25.05.2016, 12:06:50
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member

Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RedRose Vezi mesajul
Yasmina, draga mea, in cazul asta anghinarea face minuni....daca reusesti sa bei ceaiul ca are un gust oribil..daca nu, capsule cu extracte de anghinare, gen Anghirol.
Intr-adevar, cand colecistul e contractat si bila e lenesa, ai niste dureri groaznice, chiar nu-i placut...Printre multi factori care influenteaza, pe langa alimentatia prea grasa, mai este si oboseala, stresul...Doamne fereste sa ajungi la pietre, ca alea da, musai operatie...
Multumesc, nu mai am probleme acum. In timp,am renuntat la tot ceea ce vine de la animale(cu exceptia mierii).
Nu mai mananc grasimi animale iar dintre grasimile vegetale numai alea sanatoase: ulei de masline ,avocado si nuci.
Mama mi-a trimis un tratament naturist sub forma unor capsule cu ulei de menta,Carbichol.
Si produsele lactate au foarte multa grasime; noroc ca a aparut "branza"de migdale, caju sau de soia- care imi plac mai mult decat produsele lactate propriu-zise si le tolerez fara probleme,nu asa cum se intampla cu celelalte( intoleranta la lactoza).
Intoleranta la lactoza( laptele de vaca)= organismul ne reaminteste ca nu suntem vaci :) :) :)
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote