Subiect: Reguli
View Single Post
  #7  
Vechi 24.10.2005, 19:52:57
Mikhael Mikhael is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.08.2005
Mesaje: 52
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ecaterina
La biserica unde merg eu sunt foarte multi copii, de toate varstele (cateva luni - 14 ani). Mai plang, mai tipa, se mai plimba dar cine e atent la slujba si vine regulat s-a obisnuit cu ei si nu il deranjeaza. Nu luati in calcul ca, daca copilul mic sta acasa, si parintii si bunicii ar trebui sa stea? Sa nu imi ziceti de bona ca nu suntem cu totii bogati ...
Doamne ajuta!

"Chiar ma mira sa vad aici discutii in care se spune ca ar fi bine ca cei sub 3 ani sa nu fie adusi in biserica."

N-ai vazut nimic :D Avem discutii si mai idioate... :D

"De ce nu? Pentru ca nu isi amintesc? Nu credeti ca Sf. Liturghie lucreaza in ei si chiar daca nu isi amintesc?"

Sincer, nu. Cred ca Sfanta Liturghie lucreaza doar in cei ce o asculta si o inteleg.

"La biserica unde merg eu sunt foarte multi copii, de toate varstele (cateva luni - 14 ani). Mai plang, mai tipa, se mai plimba dar cine e atent la slujba si vine regulat s-a obisnuit cu ei si nu il deranjeaza."

Da. O fi vreo biserica mai deosebita...nu asa este peste tot...in general oamenii nu mai sunt toleranti...


"Nu luati in calcul ca, daca copilul mic sta acasa, si parintii si bunicii ar trebui sa stea? Sa nu imi ziceti de bona ca nu suntem cu totii bogati ..."

Asa e. Eu am spus doar ca ar fi bine sa stea acasa, si doar printr-o coincidenta am spus-o intr-un topic numit "Reguli" :D Nu este o regula, si, daca copilul este cuminte chiar nu vad nici o problema...La fel si in cazul in care parintii nu au unde sa-l lase.






Reply With Quote