View Single Post
  #675  
Vechi 20.07.2017, 12:59:47
hope90 hope90 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2017
Mesaje: 2
Implicit Inca o minune

Cu aproximativ 3 zile inainte de a merge in pelerinaj la Mormantul Sfantului Arsenie Boca-la Prislop, Manastirea Sambata si Manastirea Dumbrava, am inceput sa resimt simptomele unei probleme de sanatate, mai exact o sciatica cu, care m-am confruntat acum un an iar cu ajutorul Sfantului Arsenie am trecut peste aceasta incercare. Fiind ingrijorata ca nu voi reusi sa merg in pelerinaj, m-am rugat Sfantului Nectarie, m-am uns cu ulei de la candela pana in ziua plecarii. Tin sa spun ca durerile se ameliorau iar cand am ajuns in apropierea Manastirii Prislop au disparut complet. Acum sunt bine si ma rog in continuare Sfintilor. De asemenea verisorul meu are o hernie de disc , 2 medici spunandu-i ca trebuie operata. Inainte sa consulte alti 2 medici i-am dat acatistul Sfantului Nectarie, pentru a-i fi aproape. In urma consultatiilor acesti medici au spus ca nu e nevoie de operatie ci doar de fizioterapie.
Ii multumesc Bunului Dumnezeu si Sfintilor pentru ajutor. Locurile vizitate ofera o liniste deplina, incredere si intarirea credintei.
Reply With Quote