View Single Post
  #1  
Vechi 15.05.2014, 19:09:02
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit Rugaciune pentru Mihailc

Nici nu stiu cum sa fac. Oameni buni, am o mare rugaminte.
Va rog din suflet pe toti care cititi acest mesaj, sa ne rugam impreuna pentru Mihailc, colegul nostru de forum, care a trecut acum cateva ore printr-o criza grava de inima, pe fondul unor probleme sufletesti.

Din cat am aflat, situatia e foarte grava, e in ingrijire medicala, dar are nevoie mare mai ales de sprijin si alinare prin rugaciune.

Va rog frumos, asadar, care puteti, haideti sa-L rugam pe Hristos sa-i trimita lui Mihai harul Sau, sa-l mangaie, sa-l tamaduiasca, sa nu-l lase in incercari peste puterile lui.

“Stapane Doamne Atottiitorule, Imparate sfinte, Cel ce pedepsesti dar nu omori, Cel ce intaresti pe cei cazuti si ridici pe cei surpati, Cel ce usurezi suferintele oamenilor, rugamu-ne Tie, Dumnezeul nostru, cerceteaza-l cu mila Ta pe robul Tau, Mihai, cel ce patimeste. Iarta-i lui toate greselile cele de voie si cele fara de voie, cele din stiinta si cele din nestiinta. Trimite-i din cer harul Tau cel tamaduitor si vindecare ii daruieste, stinge-i aprinderea, potoleste-i patima si suferinta.
Tamaduieste-l pe robul Tau, acesta, Mihai, ridica-l din patul durerii precum oarecand pe soacra lui Petru si pe slabanogul cel adus pe pat la Tine pe care indata l-ai vindecat.
Asa si acum, Milostive Doamne, pe robul Tau, Mihai, care patimeste, cerceteaza-l si vindecare ii daruieste, fiindca singur esti Cel ce poti alina neputintele si durerile neamului omenesc.
Ca Tie se cuvine a ne milui si a ne mantui pe noi, Dumnezeule, Dumnezeul nostru, si Tie slava inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor.” Amin.

Dumnezeu sa-l tamaduiasca pe Mihai cu harul Lui, iar voua sa va rasplateasca osteneala !
Reply With Quote