View Single Post
  #186  
Vechi 16.08.2011, 15:40:38
Corina1982 Corina1982 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2011
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Soaree Vezi mesajul
Iti inteleg durerea, si te rog sa nu te amarasti in sufletul tau pentru ceea ce am scris.

Faptul ca tu vorbesti astfel de tatal copilului tau public, in fata unor oameni care nu il cunosc, inseamna in ochii lui Dumnezeu "a judeca aproapele". Ori asta nu Ii este deloc placut, pentru ca "a Mea este judecata!".
A-l ierta nu inseamna sa il strangi in brate, ci doar a ierta si a uita. Uita ca exista, iarta-l ca te-a lasat singura cu rodul dragostei voastre, gandeste-te la el cu mila spunandu-ti "iarta-l, Doamne, ca nu stie ce face!" si pune-ti nadejdea doar in Dumnezeu si in Sfintii Lui! Alunga din inima ta orice resentiment si stai in fata Domnului cu suflet bland si smerit. Ce rod bogat de pace va cobori Domnul peste tine, nici cu gandul nu poti gandi!

Hai, ingenunchiaza la rugaciune si da-te cu totul in Mainile Mantuitorului!
Da, inseamna a judeca aproapele. Incerc sa imi exprim o parere si sa caut un rapsuns, nu neaparat sa il judec. Spun doar ce cred despre el. Oricum voi nu ma cunoasteti nici pe mine nici pe el. Prezint doar o situatie.
La tribunal acuzatorii fac mai mult. Si totusi justitia exista cu voia lui Dumnezeu. Si Iisus a fost judecat, nu?
Fiecare om are o impresie despre ceilalti, nu ne putem lega la ochi. Sint sfinti care au decapitat pe necredinciosi, cu voia Domnului Ei nu au judecat atunci cand au luat aceasta decizie, sa ii pedepseasca pe atei? Ilie a facut acest lucru, de aceea unii cred ca Sf. Ioan este intruparea de mai tarziu a Sf. Ilie.
Reply With Quote