View Single Post
  #24  
Vechi 28.12.2015, 02:07:36
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RedRose Vezi mesajul
Multumesc de ajutor, Edy..este o placere sa vad ca oamenii chiar imi sar in ajutor si vin cu idei, sfaturi, experiente personale, etc...
Pentru cei interesati de cursul evenimentelor si ce s-a mai intamplat, daca am reusit sau nu sa-mi mai recuperez banutii, va pot spune ca au trecut aproape 2 luni si...nimic.Nici un telefon de la politie...plangerea mea probabil sta si acum prafuita pe un birou..in curand va fi trecuta la "dosare nesolutionate".
E a treia zi de Craciun, acus urmeaza Revelionul,Sf.Vasile, Sf.Ion, etc...Sperante n-am ca-n 2016 ma va suna cineva, fie de la Politie, fie macar de la banca, ca am depus si acolo sesizare sa faca ei investigatii..ba chiar mi-au retras si niste bani din cont pt investigatia respectiva..:)
Traim in Romania si mori cu dreptatea agatata de gat...am toate datele care i-ar putea incrimina:nume, cont IBAN, pana si anuntul care l-au postat pe OLX..dar..
Sunt deja resemnata si chiar evit sa ma mai enervez pe subiectul asta.Dumnezeu va face dreptate mai devreme si mai tarziu si asta spune totul.
Poate ar trebui sa pui putina presiune, in sensul sa te duci sa te interesezi cum/daca a progresat dosarul si ce anume au facut la el pana acum.

Probabil n-au timp/chef si mizeaza pe pasivitatea dvs. care daca devine fapt, dosarul se va "dizolva" cu timpul.

Nu stiu daca nu exista si alte cai pentru a depune o reclamatie (procuratura?) eventual puteti consulta un jurist sau avocat.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.