View Single Post
  #175  
Vechi 20.04.2017, 21:53:40
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
sincer, nu ma intereseaza o astfel de "firma", dar sunt suparat ca uneori nu ma pot opri sa postez lucruri care ii deranjeaza pe unii colegi, prin care chiar ii jignesc. de cele mai multe ori le regret chiar dupa ce le postez.
Firma asta nu te-ar interesa, dar ti-ar arata, deasemenea si altora, "lucrarea" care o face, Facebook si alte retele sociale. Adica daca te iei dupa gura lumii e un lucru "fain" ,teribil,...dar "lucrarea " care o face o da de gol. STRICA RELATII UMANE si ce ofera in schimb intrebati-va singuri. Cum am spus vreau sa vad un singur om impacat prin intermediul Facebook. Unul cum am zis:"VREAU SA VAD O MINUNE!"

Pai daca le regreti dupa ce le spui,de ce nu te sfatuiesti cu un preot pe care il stimezi si care sa iti fie duhovnic? Ce rost are sa arunci vorbe care apoi sa le regreti? Sa imprastii nesiguranta si vorbe care clatina cugetul altora si al tau???...
Cu multi ani in urma am zis niste vorbe si am "incurcat " un om .Si eu si el, si altii am suferit mult. Apoi mi-am facut un tzel din a vorbi despre importanta cuvintelor,despre importanta vorbelor, in a cladi suflete in loc de a distruge. Despre Libertatea adevarata care daca nu poate face bine aproapelui ,macar nu strica,nu jigneste.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote