View Single Post
  #16  
Vechi 11.08.2010, 08:16:17
o copila o copila is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
nu stiu de ce ar fi pacat cezariana, nici cezariana nu e lipsita de dureri, ca dupa te asteapta "bucurii" deosebite.

sunt de parere ca lucrurile trebuie sa isi urmeze cursul lor firesc, orice interventie in firescul unui lucru se lasa cu urmari.

totusi, strasnic ma batea gandul la ultima nastere sa apelez la cezariana, si aproape ca era nevoie. cu cezariana totul e mai simplu, sau cel putin asa imi pare mie vazandu-le pe celelate din salon cat de repede se ridica, se plimba

si intradevar, cezariana e la moda, cand l-am nascut pe ultimul, imi ziceau asistentele, mai bine de 70% din pacientele erau cu cezariana.
Am vazut ca esti din TM, la ce maternitate ai nascut?

Eu stiu ca in Biblie scrie ..."femeia va naste in chinuri", ca pedeapsa pentru neascultarea lui Adam si a Evei. Clar ca si dupa cezariana ai "bucurii" dar nu sunt durerile nasterii naturale, asta trebuie sa recunosc. Eu am stat 8 ore in travaliu dar au fost dureri suportabile, nu ma pot plange. Sau poate faptul ca eu ma asteptam sa fie groaznic a facut sa para floare la ureche.
Dar atunci cand o femeie vrea cezariana ca e mai usor eu zic ca ea evita sa implineasca ceea ce a fost lasat de Dumnezeu. Oricum nu e usor, pentru ca 2 luni dupa nu m-am putut ridica din pat normal.
Reply With Quote