View Single Post
  #28  
Vechi 30.08.2015, 07:54:59
florin.oltean75's Avatar
florin.oltean75 florin.oltean75 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.933
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Noi, slabi si rataciti la randul nostru, poate te-am tolerat, poate te-am "amendat", poate de amandoua. Dar tu? Sunt ani din care pari sa refuzi sfaturile noastre care cu siguranta pot fi "amendamente"! Oricum, dintre toate, eu am tras o concluzie personala: Dumnezeu a avut cu mine atat de multa rabdare pe care eu cu siguranta n-as fi fost in stare s-o am pentru cineva. Ia seama bine, ca si Dumnezeu are dreptul la o limita. Ofera-I macar o data sansa sa te vada... smerit! Intelege ca tu NU faci voia Lui, asa cum spui in Rugaciunea Domneasca. Atat timp cat inca nu constientizezi rugaciunea in sine, probabil si pacatul este minimalizat, dar dupa ce deja stii, si refuzi sa faci voia Lui, singur te faci vinovat de toate. Lasa energiile complementare (cu multa rusine recunosc ca multi ani am cochetat cu ele) si intoarce-te vinovat la acel unic mod de viata: "smerita cugetare"! Spre deosebire de altii, tu esti deja format, asa cum era si cel ce urma sa devina Sfantul Ciprian... Evident, la o scara mult mai modesta!!!
Multumesc pentru rabdare si intelegere.
__________________

Reply With Quote