View Single Post
  #7  
Vechi 04.11.2009, 00:34:20
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de coralina Vezi mesajul
Nu pot sustine cu date statistice aceasta afirmatie insa eu cred ca majoritatea celor "deranjati" de prezenta crucilor in salile de clasa sunt musulmani. Din cate stiu eu, Italia nu da pe-afara de atei, iar hindusilor si budistilor nu le sta in fire sa initieze astfel de proteste.
Ca atare vin si spun, daca e sa fie dreptate pe deplin, sa se scoata simbolurile religioase si din scolile tarilor musulmane. De fapt, in primul rand, sa fie incetata pe teritoriul acestor tari prigoana impotriva crestinilor, hindusilor, etc, iar mai apoi, in spiritul asta atat de aplaudat al egalitatii sanselor si al nepervertirii sufletelor copiilor, sa fie inlaturate toate elementele religioase din scoli.
Sunt curioasa cu ce rezultat s-ar solda o actiune similara celei initiate de mama finlandeza impotriva unei tari populate in majoritate de musulmani. Si tot la Curtea pt. Apararea Drepturilor Omului.
Bravo, Carolina! De ce in unele tari musulmane femeile care nu impartasesc aceasta religie si sunt doar in vizita sunt obligate sa isi puna val? Noi daca am cere ca femeile lor de pe terioriul tarii noastre sa nu mai umble invesmantate din cap pana in picioare cand sunt 40 de grade, ar face rebeliune, ca le incalcam drepturile! Ca ei sunt credinciosi, nu ca noi, pagani! Si cand colo, ei isi fac de cap cu romancele noastre, iar bietele neveste musulmane nu au voie sa iasa din casa daca nu au corpul 95 la suta acoperit!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote