View Single Post
  #18  
Vechi 24.01.2010, 08:52:45
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Niciodata nu m-ai suparat Andrei! Poate doar m-am mahnit uneori. Dar asta din pricina firii mele nu din cauza ta.

Ai dreptate, preotul ar trebui sa fie modelul VIU al Lui Hristos pe pamant. Dar din pacate nu prea e.. Domnul sa ne ierte si pe ei si pe noi cei care ii judecam.

Motivul pentru care am scris mesajul anterior nu este supararea (cum probabil ai interpretat tu ) ci dorinta de a evita ca, cei slabi ca mine sa slabeasca mai tare.
Exista o vorba din popor; "cauta sa stii doar ce-ti foloseste. Restul arunca-l tu ca de nu il va folosi vrasmasul impotriva ta"

Problema Andrei, bucuria mea, e ca am trait experiente neplacute in viata mea pe care lupt si astazi sa le scot din inima.

Nu era mai simplu sa nu fi fost? Energia pierduta ptr a scoate "rezidurile acestea" as fi folosit-o in alt scop.
Traind langa o Episcopie atatia ani este inevitabil sa nu vezi unele neajunsuri. ca si in orice casa/familie sunt si acolo firi mai "rebele".
Stii ce greu este sa vezi acestea si sa lupti cu tine insuti sa nu judeci sau sa nu-ti pierzi credinta?? Crede-ma e foarte greu!

De aceea fratilor, eu imi permit sa dau din nou acest sfat. desi nimeni nu mi l-a cerut.
Cautati sa inmagazinati in minte si inima doar ceea ce va foloseste. Restul aruncati-l din prima la cos. Daca nu o veti face voi o va folosi vrasmasul impotriva voastra.

Maicuta Domnului sa va fereasca pe toti de lupta gandurilor nefolositoare.
Iarta-ma tu Andrei, eu nu am ce ierta.

Last edited by eduardd; 24.01.2010 at 08:55:00.
Reply With Quote