View Single Post
  #2  
Vechi 21.02.2022, 13:53:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MaryMar Vezi mesajul
Buna tuturor, am nevoie de un sfat.Cine stie cum pot scapa de blestemele de mama? De cand ma stiu mama mea ma blestema zilnic si avand in vedere problemele din viata mea, tind sa cred ca toate blestemele ei s-au prins de mine.Nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa, toti barbatii ma vad intr-un final ca o amica, si se reorienteaza spre alte fete pe care le vad mai frumoase decat mine (am patit asta de cel putin 5 ori).Mai cred ca s-a prins de mine si un stigmat de uratenie ... deoarece sunt vazuta foarte urata de toata lumea si tin sa precizez ca sunt o fata normala, nu am handicap sau altceva .Asta tot datorita mamei, deoarece tot timpul zice de alte fete ca sunt mai frumoase decat mine... Si la locul de munca am mereu probleme si nu reusesc sa imi mentin un loc de munca mai mult de 2 ani .Va rog, pe cei in cunostinta de cauza sa ma ajute cu niste sfaturi .Multumesc !
Poti sa te pocaiesti la pacatele pe care le-ai facut de te-a blestamat mama ta cand a aflat. Asa scapi ca te scapa Dumnezeu de ele.

Nu trebuia sa asculti de mama ta la interesele ei lumesti sau la interesele tale lumesti dorite-cerute de ea tie. Daca te-a blestemat ca n-ai ascultat de ea cand ti-a cerut realizari lumesti, la neascultarile alea nu trebuie sa te pocaiesti. Daca te-a blestemat pentru asa ceva atunci nu esti vinovata si blestemele o afecteaza pe ea si nu pe tine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote