View Single Post
  #3  
Vechi 21.02.2022, 19:43:44
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MaryMar Vezi mesajul
Buna tuturor, am nevoie de un sfat.Cine stie cum pot scapa de blestemele de mama? De cand ma stiu mama mea ma blestema zilnic si avand in vedere problemele din viata mea, tind sa cred ca toate blestemele ei s-au prins de mine.Nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa, toti barbatii ma vad intr-un final ca o amica, si se reorienteaza spre alte fete pe care le vad mai frumoase decat mine (am patit asta de cel putin 5 ori).Mai cred ca s-a prins de mine si un stigmat de uratenie ... deoarece sunt vazuta foarte urata de toata lumea si tin sa precizez ca sunt o fata normala, nu am handicap sau altceva .Asta tot datorita mamei, deoarece tot timpul zice de alte fete ca sunt mai frumoase decat mine... Si la locul de munca am mereu probleme si nu reusesc sa imi mentin un loc de munca mai mult de 2 ani .Va rog, pe cei in cunostinta de cauza sa ma ajute cu niste sfaturi .Multumesc !
Bine ai venit pe forum.

Inainte de orice sfat, spune-ne despre tine, daca te duci la biserica, daca te spovedesti, care e viata ta...

In functie de cum e viata ta se aseaza si viitorul.

Iar asta cu blestemele, ai fost vinovata pentru blestemele astea?

Daca da, atunci le-ai indreptat? Si atunci ti-ai cerut iertare, si maica-ta s-a dus la preot sa le spovedeasca?

Daca nu, atunci te tii de Biserica, unde se indeparteaza blestemele?



Vezi ca baietii nu se apropie de tine nu pentru ca esti frumoasa, nu pentru ca alea alea.

1. Atragi baietii functie functie de mesajul pe care il comunici. Trebuie sa comunici altceva.

2. Trebuie sa te schimbi ca om si sa transmiti ca vrei altceva, ca acum tu le zici non-verbal ca vrei... nush ce vrei dar ei inteleg ceva gresti.

Trebuie prin haine comportament, limbaj nonverbal sa explici cine estsi si ce vrei altfel o sa se tina doar golanii de tine.

Daca te prezinti ca semi-vulgara numai panarame or sa se tina de tine.

Daca te prezinti (haine, limbaj, seriozitate, comportament) ca o fata serioasa, o sa nimeresti pe unul care asta cauta.


Fa-ti o introspectie sa vezi exact ce ai vandut pana acum si ce au cumparat altii, ca aici e problema.



Despre Moroncel si postul lui de deasupra te sfatuiesc sa il ignori, e doar toxic si pe langa in fiecare post pe care il scrie, e doar un rebut al credintei si un apendice toxic al forumului.
Reply With Quote