View Single Post
  #9  
Vechi 23.02.2022, 19:20:02
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MaryMar Vezi mesajul
Buna tuturor, am nevoie de un sfat.Cine stie cum pot scapa de blestemele de mama? De cand ma stiu mama mea ma blestema zilnic si avand in vedere problemele din viata mea, tind sa cred ca toate blestemele ei s-au prins de mine.Nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa, toti barbatii ma vad intr-un final ca o amica, si se reorienteaza spre alte fete pe care le vad mai frumoase decat mine (am patit asta de cel putin 5 ori).Mai cred ca s-a prins de mine si un stigmat de uratenie ... deoarece sunt vazuta foarte urata de toata lumea si tin sa precizez ca sunt o fata normala, nu am handicap sau altceva .Asta tot datorita mamei, deoarece tot timpul zice de alte fete ca sunt mai frumoase decat mine... Si la locul de munca am mereu probleme si nu reusesc sa imi mentin un loc de munca mai mult de 2 ani .Va rog, pe cei in cunostinta de cauza sa ma ajute cu niste sfaturi .Multumesc !
1. Pe cel care se teme de Domnul, nu-l va întâmpina răul, fără numai ispita și iarăși îl va izbăvi.(Eccl.33,1)

Se vede ca Domnul te fereste de barbati impotriva vointei tale. Oare care o fi activitatea ta bisericeasca si duhovniceasca(despre care nu ne spui nimic) ?
Blestemele s-au prins fiindca(se pare) tu te gandesti mai mult la barbati decat sa te inchini la Domnul. Primul tau post pe acest forum ortodox este legat de... barbati.

Vei putea scapa de blesteme daca Dumnezeu va asculta rugaciunile tale pentru mama ta, insa rugaciunile tale trebuie sa fie pline de bunavointa si iertare, ca altfel n-au putere sa urce pana la Dumnezeu si El nu le va auzi.

Iisus S-a rugat si a deschis portile cerurilor pentru toti cei care L-au rastginit, astfel ca si noi putem sa ne rugam cu credinta pentru cei care ne prigonesc.

44. Iar Eu zic vouă: Iubiți pe vrăjmașii voștri, binecuvântați pe cei ce vă blestemă, faceți bine celor ce vă urăsc și rugați-vă pentru cei ce vă vatămă și vă prigonesc,
45. Ca să fiți fiii Tatălui vostru Celui din ceruri, că El face să răsară soarele și peste cei răi și peste cei buni și trimite ploaie peste cei drepți și peste cei nedrepți.(Mt5,44-45)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote