View Single Post
  #20  
Vechi 30.09.2013, 15:41:05
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Din fericire nu putem fi nici chiar Afghanistan !!!
Si eu am fost recent pe Valea Bistritei,in Moldova, si am putut sa vad multe gospodarii mari si frumoase in zona, si multe case noi cu etaj, foarte frumos zugravite si ingrijite !!!

Concluzia e simpla :

Romania trebuie sa incurajeje mediul privat, pentru ca statul sa aiba apoi fonduri pentru intretinerea unor obiective culturala sau economice !
Aiurea,Romania a incurajat mediul privat incepand cu 1990.
Aici s-a ajuns datorita lacomiei atat private cat si de stat ;unii dintre politicieni au ei insusi afaceri prospere a caror legislatii le sustin prin pozitia proprie.Nu ati auzit cumva de comertul si de afacerile subterane,la negru? De neplata TVA-ului sau a altor taxe? Dar de evidenta tinuta la dublu?
Normal,cand inchiriezi o casa trebuie sa platesti o taxa;cati dintre cei care inchiriaza o fac? Cati dintre cei care inchiriaza camere turistilor in statiuni platesc taxe din venitul pe care il fac?
Furtul intr-o tara majoritara de ortodocsi ? Doua notiuni care nu fac sens impreuna!

Banii in Romania ajung in gauri negre.
Multi si-au facut case si afaceri prospere aducand bani din strainatate(lucrand acolo).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote