View Single Post
  #254  
Vechi 06.01.2021, 05:09:10
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Că ignoră pe Dumnezeu și că nu au timp pentru Apocalipsă nu înseamnă că nu vor fi afectați de necredința și preocupările lor lumești.

Degeaba cred ei în credințele desfrânate păgâne care și-au pus temple pe munți ca să-i crezi că ar fi spiritualitate și de la Dumnezeu când ei defapt vorbesc cu morții din iad și cu duhurile rele cu îngerii căzuți. Te uiți în sus la templele asiatice puse pe munți și la idolii lor și crezi că evvorba de Dumnezeu și de spiritualitate. Ei defapt sunt niște oameni banali care vorbesc cu satanele și cu morții și fac tot felul de experiențe morbide, experiențe din iad și din desfrânare. Așa s-a păcălit toată lumea și toate religiile lumii și oamrenii au crezut pentru că sunt puse pe munți și în înălțimi așa cum și-au ”pus” americanii și musulmanii steagul pe lună ca să crezi că e vorba de Dumnezeu și de sfinți sau de îngeri crezând omul ca fraierul că au ei dreptate și că spun Adevărul.

Citește în Apocalipsă și vei vedea că Domnul va birui tot satanismul și antihtrismul și toată minciuna și vei pricepe că vremurile Apocaliptice sunt în derulare chiar dacă unii ortodocșii ar vrea să le tăgăduiască. Toată lumea va fi prinsă, nu vor putea să se ascundă sau să evite ignorând la nesfârșit Adevărul.
petre, petre, eu stiu...da multi,nu...asa ca mai bine lasa vorbaria multa si sterila, si incepe prin ai convinge
Reply With Quote