View Single Post
  #7  
Vechi 19.04.2007, 11:18:39
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

-Salut sfinte vecine, esti mai bine azi?
-Sa traiesti sfinte vecine, ma mai doare piciorul stang si nu prea am dormit asa bine. Sfantul vecin de deasupra mea a ciocanit toata noaptea si pe dimineata s-a certat cu sfanta nevasta-sa.
-Lasa sfinte vecine, toate trec, tu sa fii sanatos. Cat s-a terminat Steaua-Rapid?
-Nu stiu vecine ca n-am platit cablul de 3 luni.
-Auzi sfinte vecine ca cica astia iar scumpesc gazul cu intrarea in U.E.
-Sfanta mama lor de sfinti! Raman fara bani de tot, sfinte vecine. Am auzit ca dau imprumuturi pe carduri.
-Da sfinte vecine, credite rapide fara bataie de cap. O sa fac si eu un imprumut pentru sfintii mei copii, sa aiba si ei o casa, o masina.
-Sfinte vecine, ce se intampla cu sfintii oameni care nu reusesc sa-si plateasca datoriile?
-Ajung la inchisoarea sfintilor datornici, sfinte vecine.
-Si de-oi muri asa, sfinte vecine, cine ma ingroapa? Ca eu sunt singur, fara ajutor, iata, doar pensia asta de sfant pensionar o am!
-Nu-ti face grija sfinte vecine, Primaria are fonduri pentru incinerarea sfintilor datornici.
-Sa traiesti sfinte vecine! Mi-ai luat o piatra de pe inima! Bun e Dumnezeu, ca are grija de noi astia sfintii, ca doar n-am omorat pe nimeni!
-Da sfinte vecine, te salut acum, ma grabesc sa ajung la aeroport. Astept o sfanta delegatie de la Brussel in legatura cu niste investitii pentru pacatosii aia de ciobani ce nu vor sa asigure conditii igienice la oi.
Sa traiesti sfinte vecine, merg si eu sa iau "Libertatea pentru femei", mai citesc si eu ce a facut sfanta Andreea Marin de Sfintele Paste, ca in casa ma plictisesc. Grea viata asta de sfant!
Reply With Quote