View Single Post
  #37  
Vechi 18.05.2009, 18:28:48
anamariaax anamariaax is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.05.2009
Mesaje: 2
Implicit Si pentru mine Sfantul Nectarie este BUNICUTUL

De foarte mare ajutor mi-a fost Sfantul Nectarie. Mi-a fost rau si Sfantul Necatrie si Sfantul Ioan Rusul m-au tamaduit. De cunoscut l-am cunoscut printr-o colega care mi-a dat o carte cu viata si acatistul Sfantului. Cand mi-a fost mai rau El a mijlocit. Dar daca imi aduc bine aminte, pe sfant l-am cunoascut atunci cand de la facultate mi-a fost dat de facut o icoana cu Sfantul Nectarie si am cautat pe internet ceva despre viata lui si am citit cum el, mic fiind s-a rugat la Dumnezeu si i-a spus necazul sau printr-o scrisoare. Foarte mult m-a emotionat cum i-a raspuns Dumnezeu prin negustorul Temistocle.
Acuma pot sa spun o alta mare minune. Am fost angajata la o scoala din preajma Bisericii Sf Nectarie din Iasi. postul a fost ocupat de altcineva din cauza unor nelamuriri dar pana la urma dupa 2 saptamani persoana a renuntat si m-au chemat pe mine. Azi a fost prima zi de munca si ma rog Sfantului Nectarie sa ma ajute sa fac fata atat la servici cat si la examenele care le am la master.
Sfantul Nectarie este cu adevarat foarte aproape de toti care il iubesc.
Reply With Quote