View Single Post
  #3  
Vechi 26.12.2009, 17:59:09
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suntanar Vezi mesajul
As dori sa ma duc acolo pentru ca am auzit de duhovnici foarte buni insa nu stiu cum se ajunge,stiu ca este la Unirii dar nu stiu exact unde. Cand trebuie sa ma duc la preot?Eu de obicei ma duc decat in preajma sarbatorilor,cand ii gasesc pe toti la spovedanie,dar asa,in timpul anului,imi este rusine si frica sa nu-i deranjez pentru problemele mele.Cand stau preotii de vorba cu oamenii?
Din Piata Unirii sa o iei pe bulevard spre Casa Poporului. Pe partea dreapta. De o parte si de alta a bulevardului sunt blocuri, iar in spatele lor (pe partea dreapta) sunt case, apoi un liceu, apoi Manastirea Antim.
Iti pun o poza din satelit modificata. Acum depinde de tine cum ajungi in piata Unirii.
Spoveditul, pai parintele staret spovedeste parca miercurea si vinerea de la 17:00(dar nu sunt prea sigur)
Par Protos Vincentiu miercurea si joia de la 17:00
Parintele (de mir) Vladimir, un om foarte bland si de o finete rar intalnita, miercurea cam pana la 16 - 17. Nu stiu la ce ora incepe.
PS: Cel mai bine este sa te duci la pangarul manastirii si sa intrebi acolo de programul de spovedanie al parintilor de acolo.
Attached Images
File Type: jpg Antim.jpg (90,9 KB, 20 views)
Reply With Quote