Subiect: Ajutor!
View Single Post
  #3  
Vechi 17.02.2012, 23:55:17
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

gabriel problema-i urmatoarea:inainte sa-l cred pe Dumnezeu pe cuvant,adica sa cred ce zice El nu ce zic altii despre El nu credeam in vraji si-n alte lucruri(.eram ateu).in atatea culte,religii,secte sau cum sa le mai zicem, nici in Dumnezeu.Totusi am vrut sa-l cunosc pe Cel ce a creat totul pe Cel mai puternic si in marea Lui mila mi-i s-a descoperit.si mi-a aratat adevarata nevoie a mea .El vroia sa-mi dea viata, sa ma ierte caci mi-a descoperit ca sunt pacatos si ca merg la pierzare daca nu-l ascult pe El.si am inceput sa citesc noul testament,adica mesajul Lui IIsus pentru noi si am capatat iertarea si viata mea s-a schimbat din toate punctele.am vrut sa ma omor intr-un fel si am ajuns in spital si nu aveam asa motive,,temeinice,,ca tine, asta inainte sa-l cunosc pe IIsus.gandul acesta de sinucidere e direct de la satan o sa ma rog pentru tine dar tu esti gata sa asculti de El de IIsus??El are putere sa-ti refaca viata asa cum nici nu banuiesti tu acum, dar tu decizi.Domnul e gata sa te ajute si o face cu bucurie.indemnul meu e sa citesti pt inceput ev.dupa ioan cap 1 si mai putem vorbii si pe privat daca vrei sa trimiti mes,sau cum vrei si orice ar fi alunga gandul sa-ti iei viata pentru ca mergi in iad si nu mai scapi in veci de acolo.Domnul sa te pazeasca
Reply With Quote