View Single Post
  #10  
Vechi 31.01.2008, 19:41:42
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ramona-elena
Poate fi o solutie pentru cei aflati la mii de km distanta de casa...de biserica ortodoxa romana...Nu in toate orasele din lume unde traiesc romani ortodocsi sunt infiintate biserici!Noi cei de aici din oraselul unde traiesc eu in Spania suntem norocosi...(desi parintele vine cand si cand-odata la 2 saptamani la Sf.Liturghie...sau uneori deloc...dupa puterile dumnealui).
E dureros sa vezi romani singuri in lume...care nu au cui descarca durerea...suferinta....furia...ura...bucuria...... ........sufletul....
Parintele nostru a fost plecat 1 luna in tara....nici nu stiti cat i-am simtit lipsa!Cat de mult inseamna sa auzi niste vorbe de duh...cata putere iti da sa mergi mai departe...
Mie personal nu mi se pare o metoda prea crestineasca "spovedania prin messenger" tinand cont de IMPORTANTA acestei Sfinte taine....dar poate fi o solutie pentru un suflet singur...pierdut...disperat....
"Spovedania"prin messenger, este din start lovita de nulitate, neputand fi urmata niciodat de SF.Impartasanie. Prin messenger orice poti conversa, cu oricine si oricand si despre orice si atat si nimic mai mult. Restul sunt baliverne si pure inventii pentru adormit copii.
Reply With Quote