View Single Post
  #11  
Vechi 29.06.2009, 16:40:30
IonutS's Avatar
IonutS IonutS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 115
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Mie imi pare un lucru exagerat ca pe un forum crestin sa se vorbeasca de moartea unui superstar. Zilnic mii de oameni mor si nimeni nu mai stie de ei, dar Dumnezeu are grija de fiecare. Daca compatimiti mai mult un om popular care a murit, decat un cersetor sau un om credincios si drept, cu siguranta Dumnezeu nu face din asta un criteriu de judecata. Oare la Judecata de Apoi, cand fiecare va fi inviat si judecat dupa faptele, gandurile si credinta sa, atunci cand ii va veni randul lui Michael Jackson, credeti ca toti vor striga, iarta-l Doamne ca a dansat si a cantat frumos...? Eu zic ca il maniati mai rau pe Dumnezeu prin atitudinea asta aiurita. Amintiti-va ca femeia cea saraca din biblie cand a dat din putinul ei, Iisus a apreciat-o mai mult decat ceilalti care aveau bani mai multi. Cred mai degraba ca asta e idolatrizare si nu iubire a aproapelui... dar in fine eu nu mai zic nimic, judecati si voi cum ar trebui sa fie atitudinea unui crestin adevarat!

Dumnezeu sa ii ierte si sa ii odihneasca pe toti mortii, inclusiv Michael Jackson.
Bine punctat !
Reply With Quote