View Single Post
  #3  
Vechi 26.12.2021, 08:31:12
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Vreau sa îmi răspundă și mie cineva la această întrebare:De ce a trebuit că eu sa ma nasc?
Și de ce crezi că noi am știi răspunsul la întrebare ?

Am citit recent ce spunea un preot Ioan Istrati că s-a dus la o bătrânică să-i ducă câte ceva de ale gurii, (tobă,cârnați, caltaboși,cozonac etc ) și când a deschis frigiderul era gol ca Adam înainte de căderea din Rai ca să-l parafrazez.
Respectiva bătrânică se bucura că venise o fiică să-i aducă niște picioare/oase de porc că a făcut o ciorbiță cu alea, deși eu am văzut că oasele alea din comerț nu prea au carne pe ele le-am cumpărat și eu din greșeală, deci procentul de carne din ciorba aia era infim.

Așadar există oameni care trăiesc mult mai greu decât tine, dar folosesc condițiile defavorabile ca să se sfințească.

Părerea mea e că tu ți-ai distrus calitatea vieții când te-ai lăsat de sport și ai început să te îngrași, prin îngrășare ți-ai creat singur probleme noi de sănătate, ți-ai băgat niște palpitații și anxietăți suplimentare pe care le are omul gras, cel mai bine ar fi să faci și tu niște mișcare și să-ți iei o mică dietă și ai fi o idee mai mulțumit.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote