View Single Post
  #2  
Vechi 18.04.2011, 10:30:19
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eugen7 Vezi mesajul
Stim ca zilele acestea in judetul Brasov a fost organizata parada homosexualilor.

In propria casa fiecare e liber sa faca ce vrea, dar in public manifestarile trebuie sa tina cont de vointa majoritaii oamenilor.
In casa la el fiecare poate sa faca sex pe unde vrea si cum vrea... si in nas si in ureche... treaba lui, e libertatea lui.

Daca ii acceptam pe homosexuali sa se manifeste public, de ce sa nu ii acceptam si pe pedofili? sau pe zoofili? sau pe necrofili?

Cum apar homosexualii in public promovand "iubirea trupeasca" intre persoane de acelasi sex, poat aprea si pedofilii draguti cu cate un copilas de mana promovand acest fel de "iubire fata de copii"...

De asemenea pot apara si zoofilii, tinand de lant o capra sau vitica sau mai stiu eu ce animalut, promovand in acest fel "dragostea fata de animale",

De asemenea pot aparea si necrofilii in parade publice, impingand (sau tragand) cate un cadavru, promovand in acest fel "dragostea fata de cei adormiti"...


Asadar sa luam aminte fratilor!

Edmund Burke spunea: "singurul lucru necesar ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic."
Interesanta propunerea ta(si pe atat de infricosatoare)!
Probabil ca daca ne-am ingheta si apoi am reveni la viata intr-o suta de ani,as presupune ca aceste lucruri vor deveni"ceva obisnuit"-asta imi aminteste de un film SF in care omenirea ajunsese in imposibilitatea de a mai avea urmasi(banuiesc ca din cauza orientarilor sexuale prea diversificate).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote