View Single Post
  #2  
Vechi 15.09.2014, 19:18:31
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Buna ziua!

Am observat ca acest forum are o parere extrem de proasta despre atei si agnostici, unele comentarii fiind de genul "sunt drogati", "satanisti" sau "criminali". Este o parere mai proasta decat cea despre alte religii sau crezuri.

O sa las acest link aici:
https://www.youtube.com/watch?v=YROimcT_4bk#t=307

Toti suntem oameni. Nimic mai mult.
Sunteti oameni, dar nu incercati sa va victimizati, sa faceti pe discriminatii cand singuri v-o faceti cu mana voastra.

Nu puteti sa generalizati ca intreg forumul are aceasta parere, si nu stiu de unde ati dedus ca oamenii cred aceste lucruri.

Este similar cu parerea oamenilor despre tigani, care fura si fac alte fapte reprobabile, daca ei s-ar comporta bine, oamenii nu ar avea nimic impotriva lor, la fel e si cu ateii, daca ei nu ar fi venit de N ori pe forum sa jigneasca si sa provoace certuri, lumea nu ar sufla acum in iaurt.

Deci comportamentul vostru lasa de dorit, mult. O gramada de exemple negative, in plus se stiu parerile voastre de pe forumurile atee si de pe facebook, comportamente reprobabile, postati lucruri jignitoare non stop, blasfemii, jigniti, si in mod constant intrati de cativa ani aici cu intentii rele.

Nu incercati sa negati realitatea ca nu merge, nu sunteti tocmai miei nevinovati.

Nu prea vad crestini ortodocsi care sa intre pe forumurile voastre de atei ca sa jigneasca, noi ne vedem de treaba noastra si voi veniti in mod constant ca sa agresati, numai asta stiti.

Sunteti deranjati de faptul ca sunteti o minoritate, in tara asta? Ce va intereseaza ca oamenii merg la moaste, sau doneaza multi bani bisericii, ca se construiesc biserici, si lumea merge in numar mare si frecventeaza biserica duminica? Care e problema voastra? stati linistiti in banca voastra si nu mai deranjati lumea.

Last edited by aubergine; 15.09.2014 at 19:23:39.
Reply With Quote