View Single Post
  #12  
Vechi 22.04.2012, 01:07:26
Andrei_Tudor Andrei_Tudor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2011
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Uneori trebuie sa reclami cand cineva iti face o nedreptate dar nu sa voiesti razbunare ci indreptarea situatiei si a persoanelor implicate.
Ce sa spun? Nu am experienta inca cu situatii de acest gen insa de felul meu incerc sa rezolv situatiile care scapa de sub control cu mai putin egocentrism.
Adica sa pot intelege ca ceilalti oameni presteaza doar servicii si nu-mi apartin mie chiar daca platesc pt serviciile lor.
In acest context este vb doar despre o incalcare a invoielii prin intarzierea termenului ,care in afaceri si transactii de felul este destul de intalnita.In viata reala intervin tot felul de piedici si abateri de la planul initial.Putem fi creativi iar atunci cand facem planul A sa cream mai multe alternative.

Oricum important este ca ati botezat cu bine fetita si nu a suferit nimeni de pe urma acestui incident. Nu lasati razbunarea sa va afecteze ratiunea!
Botezul, cununia si imormantarea nu se pot face pe baza de contract. A crea mai multe alternative la asa ceva inseamna sa nu joci corect si tu sa fii cel care te transformi in acuzat. Sa spunem ca cineva isi planifica
nunta si cununia in aceeasi zi ,preotul nu se prezinta si respectivul are 500 de invitati pe care trebuie sa-i onoreze.?????????? Deranjant a fost doar faptul ca a mintit.

Atotputernice, vesnice Dumnezeule, care prin Duhul Tau sfintesti si carmuiesti intreaga Biserica, asculta rugaciunile noastre si coboara belsugul harurilor Tale asupra preotilor, care ne invata legea Ta, ca, facandu-se pilda vie de sfintenie pentru turma ce le este incredintata, sa primeasca rasplata de la Pastorul Suprem, Iisus Hristos, Domnul nostru, care si-a dat viata pentru oile Sale. Amin.

Last edited by Andrei_Tudor; 22.04.2012 at 01:18:16.
Reply With Quote