View Single Post
  #103  
Vechi 09.12.2012, 01:55:12
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Mesaj de recunostinta!

Nu am cuvinte sa multumesc celor care s-au oprit din preocuparile lor si l-au pomenit pe sotul meu, pe mine, familia mea. Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca pe toti! Post usor, pace-n suflet, multa sananate si numai ganduri bune de la icamilin[/quote]

Dragi forumisti!
Dupa 18 zile de la greaua operatie suferita de sotul meu, am puterea sa va anunt cu toata puterea ca sotul meu se recupereaza tot mai mult cu fiecare zi care trece.
A stat 4 zile la Terapie intensiva, cu tot felul de probleme. Mare mi-a fost mirarea cand am fost anuntata ca dupa opt zile de la operatie il pot aduce acasa. El era cel mai bucuros. Mie imi era teama ca nu ma voi descurca acasa cu el insa medicul m-a asigurat ca nu vor fi probleme.
Facem plimbari scurte prin camera, mancam, luam medicamente, dormim, l-am tuns si barbierit. Are dureri de picioare, i-au fost extrase vene din ambele picioare. Deja stam pe marginea patului, ne uitam la TV, azi chiar si-a exprimat dorinta ca vrea sa faca rebus. Minunat!!!
Sunt datoare sa marturisesc ca mi-am dorit din tot sufletul reusita acestei operatii dar va rog sa ma credeti, ca am trait clipe de nedescris, mi-era teama sa nu cad in deznadejde. M-am rugat intruna, l-am rugat pe bunul Dumnezeu, sa-mi ia greutatile si sa le rezolve cum crede EL de cuviinta.
Eram sleita de puteri, dar faptul ca operatia a fost in cele din urma programata in sfanta zi, de "Intrarea in biserica a Maicii Domnului" am prins curaj, am nadajduit ca vom trai o minune. Stiam ca pe Forum se fac rugaciuni( nu este un secret faptul ca eu cred din toata fiinta mea in puterea rugaciunii colective ), fiica mea a cerut pe siteul ei culinar ajutor de la oricine, care va dori sa se roage pentru sanatatea tatalui ei, fiul meu si nepotele mele s-au rugat sa se faca bine tatal si "mosul "lor.
Am trimis mesaje la manastirile pe unde am umblat, la parinti induhovniciti si maicute sa-l puna la slujbe intruna, fratii mei si surorile mele s-au rugat, prieteni de pretutindeni l-au pomenit si cati or fi pe care nici nu-i cunosc, doar ca au auzit ca cineva IOAN, e tare bolnav si are nevoie de rugaciune ca sa fie salvat, sa ramana in viata, alaturi de noi, cei dragi ai casei.
Doar bunul Dumnezeu va poate rasplati pe toti care l-ati pomenit in rugaciunile voastre. Ma rog la randu-mi pentru toti sa fiti sanatosi si sa va bucurati de zilele de post care au mai ramas pana la NASTEREA DOMNULUI! CRACIUNUL!!! SARBATORI FERICITE!
Va imbratisez cu toata dragostea, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 09.12.2012 at 02:00:15.
Reply With Quote