View Single Post
  #89  
Vechi 12.09.2012, 09:32:18
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AGabriela Vezi mesajul
Am spus deja ca implicarea in alte activitati ma face sa nu fiu atat de disperata pe cat as fi daca nu as avea aceste activitati. Din raputeri incerc sa imi ocup timpul. Chiar si colega mea de apartament se intreaba pe unde umblu toata ziua (seara dupa servici). Incerc sa ma vad cu prietenii, sa particip la diferite actiuni etc. Numai ca uneori omul se simte obosit, asa ma simt si eu acum. Am scris durerea mea aici ca sa mai aflu si alte pareri si, recunosc, si din lipsa de activitate pentru moment, caci nu ma aflu acasa ci undeva mai departe. Dar cand sunt acasa incerc, insa starea aceasta tot ma napadeste cand ajung acasa si pun capul pe perna sau cand incerc sa-mi fac pravila, daca mai apuc sa o fac. Multumesc frumos pentru sfaturile frumoase.
Da, te inteles foarte bine. Totusi, raman convinsa ca este o solutie foarte buna, chiar daca tot suferi si chiar daca iti doresti altceva.
Imi amintesc ca si eu as fi vorbit la fel, desi ma ocupam cu multe lucruri interesante. Simteam ca sunt facuta si pentru viata de familie.
Dar cum am mai zis, in cazul meu, din aceste activitati am ajuns pana la urma sa il cunosc pe sotul meu. Nu direct, ci oamecum indirect.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote