View Single Post
  #5  
Vechi 19.12.2011, 13:07:31
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

Citat:
În prealabil postat de curici bocea ionut gheorghe Vezi mesajul
vreau sa gasesc si eu niste raspunsurii si va rog sa ma ajute cineva, am facut si eu pasul asta m-am spovedit am inceput sa citesc cate o carte sfanta,din biblie,dar am constat ca mi sa umplut ganduriile de hule,batjocorii la cele sfiinte cuviinte greu de spus greu reusesc sa spun o rugaciune fara sa fiu atacat de aceste gandurii am devenit nervos ,si fara speranta asa cred eu dar sper ca bunul Dumnezeu sa ma ierte pentru aceste huiduielii si toate cele ,recunosc am dus o viata plina de pacate si vreau sa merg pe drumul cel bun,si sper sa pot alunga aceste gandurii din mintea si inima mea.NU VREAU SA supar pe nimeni iar daca o fac iertare va cer.Va sunt recunoscator daca mi-ati da o mana de ajutor ....un sfat e bineprimit si vreau sa ma spovedesc din nou ca poate nu mam spovedit curat sau cine stie unde am gresit in incercarea mea,...am 25 de ani si abia acum cu ceva timp in urma am facut pasul acesta (sf spovedanie) si imi pare rau ca sa intamplat acum ca daca faceam asta mai demult poate nu mai picam in pacate grele si era totul mai bine pentru mine (ce pot sa fac in continuare.......va rog ajutati-ma)
Nu trebuie sa fii speriat, si nici nu trebuie sa crezi ca e ceva anormal cu tine. Gandurile de hula este firesc sa vina, caci vin de la cel care incepe sa piarda influenta pe care o avea asupra ta.
Tot ce trebuie sa faci e sa continui sa te spovedesti, sa incepi sa participi la viata Bisericii si sa te stradui sa te imbunatatesti - sa crezi si sa asculti de Dumnezeu, sa fii milostiv si celelalte. La timpul potrivit, Dumnezeu te va ajuta, de fiecare data, pana ce gandurile respective vor deveni doar o amintire.

Acum ai intrat in lupta, bine ai venit in arena! Motivul pentru care Dumnezeu o ingaduie este ca, fugind de diavol, sa alergam catre Hristos.

Hristos si Maica Sa sa te calauzeasca!
Reply With Quote