View Single Post
  #13  
Vechi 20.06.2020, 21:59:07
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.878
Implicit

Mi se pare destul de simplu să dovedești că zisele ritualuri de magie albă de dezlegare sunt de la diavol, în momentul în care ți se cere să cotizezi în continuare că altfel nu știu ce nenorociri s-ar abate, că nu ți s-au închis nu știu ce peceți, portale și trebuie închise cu ceară cu cositor cu bla.bla care sunt foarte scumpe și trebuie luate din 99 de locuri, la lună plină...

De când se ajunge de la un ritual alb la lucruri nocive ? deci până și sperietura cu blesteme și nefericiri de care se folosește manipulatorul față de victimă pt a mai stoarce niște bani e din sfera magiei negre.

Sincer nu ai nicio scuză că bărbat în toată firea și sănătos la cap, te-ai lăsat păcălit de niște mărturii pe care le putea scrie oricine.

Cum să crezi aberația să trimiți niște bani electronici, împrumutați - nu proveniți din vreo faptă rea, pe care să-i ducă vrăjitoarea la descântat la un preot catolic în Polonia?

Niciun preot nu ar face așa ceva, cum să descânți bani electronici sau de la bancomat la care e schimbată și conversia din lei în euro sau în zloți ?

Prima dată am crezut că e scrisă la bâză mărturisirea, dar cine știe, chiar nu mă privește și nu mă interesează dacă e adevărat sau nu, ai grijă de tine de acum să nu cazi în deznădejde pt banii pierduți.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote