View Single Post
  #3  
Vechi 03.06.2012, 09:12:59
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de piticul96 Vezi mesajul
Am si eu o nelamurire.Va rog sa nu va suparati pe mine,sunt nou aici,si nu stiu cum/unde sa postez.De asemenea,nu am terminat de citit Biblia,am doar 15 ani,insa din cate am citit pana acum,mi-a sarit un lucru in evidenta.Va rog sa nu va suparati pe mine ca intreb un lucru asa de banal dar,pur si simplu nu am avut altundeva unde sa intreb.
Am observat in Biblie ca Dumnezeu le-a spus in dese randuri Israelitilor ca sunt poporul ales,si ca vor fi cel mai apropriat popor de el,daca vor face in toata deplinatatea faptului ce spune El.Asa cum este mentionat des in Biblie,toti suntem egali in fata Domnului.De ce Dumnezeu spune despre Israeliti ca ii iubeste cel mai mult ? Mi se pare o discriminare,nicidecum ca ar fi toti egali.Inca odata imi cer scuze pentru postarea aceasta aiurea,dar as vrea sa lamuresc asta pentru mine.Multumesc anticipat.
Tinere, 'popor ales' nu inseamna neaparat ca e de 'bine', Dumnezeu poate alege un popor pentru scopuri, numai de EL stiute.
Mai pe intelesul tuturora : intocmai cum dulgherul isi alege rindeaua potrivita ca sa dea fata lemnului...de salcam.

Citeste Biblia pana la capat si vei intelege.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...

Last edited by eodor nastasa; 03.06.2012 at 09:37:16.
Reply With Quote