View Single Post
  #22  
Vechi 07.03.2015, 18:55:41
alex190
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul


Da! E libertate de expresie, libertate la cuvânt, nu suntem dictatori! Credința se trăiește, nu se vorbește.

Buna seara!Cred ca a fost cumplita scena la care ai asistat, imi pare rau.As vrea sa spun cateva lucruri, doar ca simpla discutie.

La noi, libertatea de expresie si libertatea de orice fel a depasit de mult limitele bunului simt.Faptul ca respectam credinta altora-indiferent ca e religioasa sau de alt fel-nu inseamna dictatura.Ce s-a intamplat in Franta era de asteptat.Si ce se intampla peste tot in lume si ce se va intampla , la fel.Demult ne spuneau Parintii nostri Duhovnici ce va veni, dar cine i-a ascultat?Noi, occidentalii am distrus planeta cu cultura noastra consumista, am distrus tot ce aveam mai sfant: familie, credinta, tot.Nu mai avem respect pentru nimic.In numele libertatii gresit intelese am improscat cu noroi tot ce se putea.Cum sa nu se intample tot ce vom trai in scurt timp?Nu se poate vorbi orice, oricand si cu oricine.Cuvantul poate fi folosit ca o arma(poate transmite agresivitate, violenta), dar iata ca are doua taisuri.
Reply With Quote