View Single Post
  #110  
Vechi 29.04.2012, 20:14:46
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Nu cred ca am gresit topicul...si nu fac ,decat sa-mi exprim niste umile pareri,in legatura cu o inregistrare exploziva, oarecum,pentru unii !!!
Foarte frumos, dar fă-o pe topicul potrivit, tocmai ți s-a indicat direcția.

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Probabil, ca dumneata ca tanar respectabil si curat la suflet, asa cum imi permit sa banuiesc ca esti, urasti aceasta inregistrare tocmai pentru ca ea infiltreaza,asa cum bine zici, si o nuanta de gri,in tot pisajul alb si idilic,pe care si l-au format unii !!!
Mie unul nu mi-a schimbat cu nimic părerea față de cei doi monahi (părintelea Arsenie Boca și părintele Arsenie Papacioc). Fiecare o explică potrivit cu gândul său. Orice lucru îl poți vedea fie din latura lui bună, fie din latura lui cea rea. Eu încerc să-l privesc doar din latura lui bună.

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Tineretea cu entusiastmul sau, ai face pe unii sa vada lucrurile transant numai in alb si negru, cand ele de fapt sunt de multe ori si grii !!!
Exercitiul maturitatii incercate, ne face insa sa acceptam cu mai multa usurinta,sau din nevoie,si griul,si sa-l prelucram,incasand invataminte folositoare in evolutia noastra spirituala, si invatand sa nu ne carmponam de idealisme !
Dacă am fi avut sănătate duhovnicească, le-am fi văzut curate chiar și pe cele necurate. Precum vedem fructele, așa să privim și gunoiul, pentru că gunoiul a ajutat să se facă fructele.
Reply With Quote