View Single Post
  #5  
Vechi 18.09.2009, 15:29:11
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raluca06 Vezi mesajul

Incerc sa ma relaxez si sa imi revin, dar de cate ori mi se pune geana pe geana, tresar. Nu dorm decat 3-4 ore pe noapte. Nu stiu sincer ce sa mai fac. Am incercat chiar sa nu-mi pese. Nu pot, ajung in acelasi punct. Si credeti-ma ca in mod normal am o vointa de fier. ACum nu pot, nu am putere oricat as incerca.
Pe buna dreptate, nici eu nu as avea somn sa stiu ca el nu numai ca lucreaza cu ea, mai mult decat atat dorm sub acelasi acoperis . Pana la urma se va intampla invitabilul daca ei continua sa fie atat de mult timp impreuna.
Citat:
Mama lui a murit acum 6 ani si din cate am inteles i-ar fia aprut intr-un vis si i-ar fi zis ca el ma va distruge pe mine si sa stea departe de mine daca ma iubeste. M-am rugat si eu si-am intrebat si eu daca sa-l iubesc in continuare sau sa accept despartirea si in noaptea aia l-am visat toata noaptea. Am mai intrebat o data.. sa fiu sigura si m-am visat luptandu-ma.
Citat:
Ne-am dus impreuna.. i-am spus calugarului ca e prietenul meu.. si mi-a zis "daca nu ai ascultat, la ce ai mai venit la mine? Afara sa nu va vad, desfranatilor!"
Acum totul pare complicat, destinul pare sa fie impotriva voastra, insa numai Dumnezeu va hotari daca voi doi veti fi impreuna. Stiu ca e greu, dar va trebui sa gasesti forte sa te focusezi pe facultate.

Si la mine a fost o situatia asemanatoare in sensul ca sotul meu, lucra la nici 10 m distanta de fosta si se vedeau zi de zi. Si oricat si-a bagat codita, pana la urma tot pe mine m-a luat de sotie
L-am visat pe sotul meu inainte sa-l cunosc, si culmea tatal meu decedat mi l-a prezentat intr-un cadru pe care mai tarziu l-am recunoscut in realitate.
M-am rugat mult la Maicuta Domnului sa-mi arate calea si pana la urma s-a limpezit totul, sper si la tine la fel.
Doamne ajuta!
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''

Last edited by melb26; 18.09.2009 at 15:34:33.
Reply With Quote