Subiect: Barbatii
View Single Post
  #265  
Vechi 12.05.2013, 14:07:04
Andra_07 Andra_07 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 214
Implicit

Cred ca stiti exact la ce ma refer si nu are rost sa ne ascundem dupa deget. In general, barbatii cauta oportunitati de aventura. Nu toti, intr-adevar. Iar cei care nu cauta, in procentaj foarte mare sunt barbati pentru care femeile nu s-ar deranja sa inceapa o repriza de avansuri. E simplu sa spui "Nu mi-as insela niciodata sotia", daca nicio femeie nu te abordeaza.

Barbatii cu adevarat fideli sunt cei care arata bine, au bani, au functii inalte si sunt provocati din toate directiile de domnisoare tentante, dornice sa dea o tura cu masina lor de lux. Da, intr-adevar, cand refuzi femei apetisante pentru ca esti fidel sotiei, te poti considera cu adevarat fidel.

Daca ar fi totul asa ideal cum spuneti, atunci de ce o gramada de parliti care s-au dat fideli o viata intreaga, cand i-a abordat o femeie cu moravuri usoare au cedat spunand "Ea s-a dat la mine, m-a cautat non stop si am cedat, n-am avut ce face".

Situatia e diferita intre barbati si femei. Femeile sunt obisnuite de cand ajung la pubertate sa fie abordate de diversi cu tot felul de propuneri. Primesc complimente mereu si avansurile curg pana dupa 30 de ani. Prin urmare au timp sa se obisnuiasca cu aceste flirturi si sa devina imune la ele.

La barbati e ceva distinct. Ei sunt cei care incep acest joc. In momentul cand sunt ei cei abordati, ii cam ia de cap situatia.

Asta e parerea mea.

In cele mai multe cazuri pentru barbati "Fidelitatea este lipsa oportunitatilor favorabile".
Reply With Quote