View Single Post
  #4  
Vechi 21.08.2012, 01:37:22
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marinela Vezi mesajul
La numai 2 luni de la casatorie, sotul meu a murit intr-un accident de masina.Nu am copii si pierderea lui a lasat viata mea fara nici un sens. Cred in Dumnezeu, dar durerea este foarte mare.Ne cunosteam de mai multi ani si ne iubeam, vroiam sa avem si copii, dar Dumnezeu a vrut altceva. As vrea un cuvant de alinare, niste sfaturi duhovnicesti care sa ma ajute sa trec peste aceasta mare suferinta. Cu ce sa umplu golul lasat de el? Ce sens sa dau vietii mele acum? Multumesc.
De cele mai multe ori eu merg duminica la Liturghie la o bisericuta de spital si sunt tare impresionata de faptul ca parintele la predica accentueaza cat de mult putem sa fim de folos noi cei sanatosi, in putere, celor aflati in suferinte, in boli grave.

Ca sa depasiti acest gol, aceasta mare durere, agatati-va de Dumnezeu. Doar Dumnezeu va poate ajuta, de la El vin toate, pacea, impacarea cu anumite situatii dificile din viata noastra, bucuria, sensul in viata, totul.

Aveti sansa sa faceti ceva pentru cel de langa dumneavoastra, dar mai ales pentru sufletul sotului dumneavoastra si in primul rand pentru propriul suflet.

Sa va ajute Dumnezeu sa depasiti aceasta adanca tristete, rugati-va Maicii Domnului, veti simti mult ajutor. Exista si un Acatist catre Maica Domnului numit: Potoleste intristarile noastre.
http://www.crestinortodox.ro/comunit...p?group_id=830

Va doresc sincer sa va apropiati de Dumnezeu, sa descoperiti sensul vietii alaturi de El si sa reusiti sa treceti peste durerea despartirii.
Reply With Quote