View Single Post
  #510  
Vechi 17.04.2011, 08:12:47
mishi55's Avatar
mishi55 mishi55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 218
Implicit si de mine a avut mila sfantul...

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
De aceea va indemn sa va rugati la acest MINUNAt sfant ca rasounde grabnic si mult mai mult decat ne asteptam... dar sa avem grija, ca daca ii cerem ceva si nu ne implineste imediat rugaciunea, asta e pt ca dansul stie ca nu ne este de folos atunci cand cerem, si cand nu ne asteptam, ne da... si atunci iti aduci aminte de rugaciunea ta si te umpli de lacrimi de bucurie ca nu te-a uitat... Este MINUNAT!!!

Sf.Nectarie sa va binecuvinteze pe TOTI!!!
Doamne ajuta! Vreau sa dau si eu marturie despre o minune pe care a infaptuit-o sfantul Nectarie cu mine. De la o viroza puternica, mi s-a "trezit" sinuzita, am facut o forma destul de grava, si apoi mi-au fost prinsi si ochii. Erau iritati, albul ochilor era rosu, cu vase de sange plesnite, iar pielea din jurul ochilor parca era arsa cu acid. Simteam durere, usturime si... teama: ochii!... Apoi, cu rugaciune, m-am dus la racla sfantului Nectarie (la manastirea Radu Voda), si acolo m-am rugat iarasi. Am primit de acolo ulei de la candela sfantului, am luat si agheasma, si cu rugaciune, cu citirea acatistului, cu ungerea ochilor cu agheasma si cu ulei de la candela... m-am vindecat! Am stiut ca sfantul se va indura de mine, si chiar si atunci cand aveam momente de indoiala sau de teama (vrajmasul aducea ispite!), nu am renuntat. Am lasat rugaciuni (acatiste) la sfantul, si am promis ca voi spune si altora vindecarea. Acum, cand scriu, pare ca ar fi fost un nimic, un fleac, dar cine m-a vazut cum eram, stie cat a fost de grav. Am promis sfantului ca voi spune despre minunea pe care a facut-o cu mine. Spune-mi, te rog, unde as mai putea scrie despre asta?
__________________
"Doamne, întoarce la bunătate și la rugăciune pe toți vrăjmașii mei! Amin!"
(rugăciunea Părintelui Stareț de la Bușteni, Gherontie Puiu)
Reply With Quote