Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #26  
Vechi 17.11.2021, 13:27:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit Partea 3

Citat:
Am avut un cosmar groaznic in care diavolul incerca sa puna stapanire pe mine, pluteam prin aer si ceva ma misca si ma tine paralizat, am strigat cu voce tare: Diavolul incerca sa puna stapanire pe mine!!; si m-am trezit imediat. Am dus multe lupte, fiind mereu atacat in fel si chip, prin vise, avand corpul ranit si vanat de tot felul de creaturi si oameni ai intunericului, vrajitori, satanisti, luciferieni.
Nu te teme, roaga-te Preasfintei Fecioare sau Domnului Hristos-Cuvantul sau Duhului Sfant sau chiar Tatalui Ceresc sau oricarui sfant sau Celor 7 Trambite Apocaliptice si toti demonii vor fugi mancand pamantul sau vor intra in disperare furios pismase si vor insista sa te corupa dar tu nu vei ceda. Eu patesc nu numai in vis ci si in realitate ca oricat vreau sa scap de satanisti si luxiferieni nu pleaca din jurul meu ci isi intind umbra faraonica a mortii si a fariseilor peste mine ca s-o iau de aparare, ca s-o iau de protectie ca un las. Trebuie sa-i rabd si sa nu ma inhaitez si sa merg dupa Hristos prin ascultare caci numai prin ascultare se poate, ascultare cu Credinta, cu credinta Credincioasa. E greu caci sunt las si tradator in general si cad foarte usor in ispita. Doar mila si iertarea Lui ma ridica si ma pune pe picioare ca sa ma simt sanatos. Deci nu deznadajdui daca cazi, daca lepezi, daca hulesti ci invoca Mila Domnului si te va ierta si reprimi.

Citat:
M-am trezit din nou plutind catre cer, ma duceam catre Dumnezeu, simteam cum ma ridic, cand de nicaieri a aparut un sarpe mare ( cred ca avea 10 metri inaltime ) si plin de ura, a zis catre mine: Tu nu te vei ridica catre Dumnezeu!!; si nu m-a lasat sa ma ridic.

Am fost atacat de o entitate intunecata, mi-a spus ca ma ataca pentru ca eu sunt impotriva miscarii LGBT.. ( si asa mai departe ), ca acesta entitate este spiritul din spatele acestei miscari, m-am luptat cu acea entitate, avea corp uman dar era negru, nu avea fata, doar intuneric, neant
Asa este spiritul-filozofia aceste miscari transgenderentale, masoniace corupte, este o nebunie bolnava a lumii eretice si pagane si a oamenilor pacatosi pofticiosi ce vor sa spuna pacatelor firii ca avand drepturi si libertati incat daca indraznesti sa te lupti cu ele si sa le spui pacate, serpilienii sclabvi pacatului se supara ca le discriminezi seful, pe fiul pacatului carora se inchina ei ca la un mantuitor mare egipsiholog si furiosi vor sa se razbune ca nu le accepti pacatele dandu-le drepturi la tine in casa si in suflet asa ca niste nevoi si obligatii acceptand stiintific ca fiind niste procese naturale, firesti, ”bune”, ”mantuitoare”...

Pana acolo merg cu politicaly corect si antidiscriminare incat vor sa te faca sa-i spui si pacatului si dracului si idolilor si oricarui eretic sau pacatos, oricarui viciu sau paganatate ca fiind Credinta, ca fiind biserica, dreptate, sfintenie, Domn si Dumnezeu. Nu te lasa amagit si tarat in ”morala” lumii.

Sigur ca nici sa-i condamni pe pacatosi nu se face caci am trecut de etapa aia duhovniceasca, acum ca ortodocsi scoatem la lumina si condamnam doar viciile si patimile iubind pacatosul si viciosul in mod duhovnicesc, iertandu-l, tolerandu-l, dialogand bland, smerit si pasnic ca sa poata sa se elibereze si el sarmanul din sclavia minciunii, mortii si a chinurilor si adictiilor vesnice.

Deci nu se face nici sa-i osandesti ca pe slujitorii satanismului si antihrismului fiind toata ziua cu ocara, justitia si razbunarea pe ei. Ca oameni sunt liberi caci Domnul a urat orice fel de silnicie si teroare, mai ales aia facuta in numele Sau: ”Sa nu iei numele Meu in desert caci nu vei ramane nepedepsit!”... de pacat, de rau, ele te vor pedepsi prin faptele tale rele si prin adictia lor.

Ma mir ca fiind atat de tanar ai o astfel de deschidere spre Cele Ceresti si o mare trezvie duhovniceasca.

Nu te lasa la voia intamplarii ci participa la liturghie si tine-te de biserica ortodoxa de langa tine si de preoti si de sfintii din icoane dar citeste si despre Cele 7 Tr.Ap. si nu te lasa amagit ca ar fi eretici sau sectanti sau cu probleme. Ce-i ce-i acuza ei insisi au grave probleme cu pripeala si pisma sau cu slugarnicia la faraonismele si fariseii lumii ipocrite.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote