Subiect: Reguli
View Single Post
  #25  
Vechi 04.07.2006, 15:31:12
T-Bone T-Bone is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.05.2006
Mesaje: 40
Implicit

getasart, ai dreptate in privinta sinistratilor, nu prea sunt multi cei care se gandesc ca ei, noi, am gresit si din cauza noastra se intamplate. Se tot plang ca le-a luat apele casele, hainele, bunurile, dupa cateva zile se trezesc si cu o nenorocire pe cap, ori s-a incecat unul din familie ori altceva si dabea atunsi isi dau ei seama ca nu era tot o casa, casa o faci din nou, dormi pe jos... Dar pe la primele inundatii acum ceva luni eu am vazut la TV o doamna care a zis: "Noi suntem de vina, acum suferim" ceva de genul asta, si stiu sigur ca aceea femeie nu era crestina.

Danuta, cat despre persoanele astea in varsta... nu ai ce sa le faci, sunt peste tot in biserica, ele cred ca daca stau in biserica si se roaga (dar nu din suflet)si trecand in drum spre casa vad un copilas infometat il alunga, D-zeu va avea grija de ele. Asa sunt, sunt mai in varsta, trebuie intelese. In schimb mai sunt unele persoane care chiar devin placute in biserica, prin diverse metode, dar reusesc sa se faca.
Anu asta la inviere cand sa trec pe sub masa, o femeie (peste 45 ani) nu stia ce trebuie sa faca la biserica, ma intreba de cate ori se trece... dar nu era trista, era fericita ca a venit la biserica, nu ca babele celalate.
Reply With Quote