View Single Post
  #4  
Vechi 22.03.2020, 12:01:16
anaand anaand is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.03.2020
Mesaje: 1
Implicit Haideti sa fim uniti contra acestui virus.

Oameni dragi, intorcandu ne la Bunul Dumnezeu putem trece de acest virus si de toate relele careo sa vina. Rugati va mai mult, fiecare dupa puterea sa, rugati va pentru familiile voastre, rude, prieteni, cunostinte. Vorbiti cu Dumnezeu, Laudati-L si multumitu-I pentru tot ce ne daruieste in fiecare zi si pentru toata grija pe care Ne-o poarta neincetat.
As vrea sa ne unim si sa umplem internetul ( in limita in care o putem face) si sa le spunem si celorlalti sa apeleze la Bunul Dumnezeu in orice moment.
Dumnezeu, in bunatatea Sa ne a daruit atatia Sfinti Minunati carora se nu rugam. Ne putem ruga Sfantului Haralambie si Sfantului Nichifor Leprosul ca sa ne fereasca de acest virus si cu siguranta ne vor ajuta. Intrati pe diverse site uri precum Doxologia si acolo sunt mai multe, exlicate cum trebuie.
Scopul urmarit a fost sa atace Biserica si uite ca au reusit, rugaciuena adevarata ne poate ajuta. Fac un apel la toti care intra pe acest forum si ii rog sa faca fiecare dupa puterea lui. Daca nu facem ceva, cu totii vom suferi. Va marturisesc ca de abia astept sa se termine aceasta etapa si sa ma intorc la Biserica, mi e dor de tot ce a fost inaninte si pe de o parte mi e ciuda ca nu m am bucurat, ca nu apreciez ce am si ma plang de fiecare data.
As vrea sa o vedem cu totii ca pe o invatare de minte si HAIDETI sa facem ceva semnificativ pentru semenii nostrii.
Dumnezeu sa ne aiba in paza pe toti! Slava Tie, Doamne.
Reply With Quote