Subiect: Mi-e rusine
View Single Post
  #88  
Vechi 21.11.2014, 17:41:56
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.173
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Nu stiu cum e cu dadaismul, ca nu este domeniu meu, insa stiu cum sta
treaba cu abstractiunile si conceptele.Tu ai dat definitia conceptului
proababil din filosofie sau o disciplina din aria curiculara a filosofiei, eu ti-am
raspuns cu definitia conceptului prin prisma teoriei abstractiunilor , interferenta si interactiunea campurilor de date, alaturi de un exemplu cap coada privind implementarea acestei discipline in viata de zi cu zi.

Si ca venii vorba de abtractiuni, sa stii ca in teoria modelarii campurilor abstracte, notiunea de oaie este o notiune abstracta.


Intersanta explicatie.Insa in acest caz explicatia foto e alta:
oaie cu inteligenta unui lup.
Ca tot venii vorba de lupi.Si-a ales Romania cel mai strasnic lup posibil.
Ai vazut ca a fost felicitat de tigrii si leii din vest cat si de gheparzii din est ?
Felinele se felicita intre ele.Este si normal.Au ce prada.Incepe sezonul pradatorilor.
Nu e cazul să te justifici, îmi dau seama singur că studiezi sau ai studiat ceva informatică. Probabil că te-ai străduit să găsești o formulare urmată de o aplicație a teoriei respective în viața de zi cu zi, dar ți-a ieșit un ghiveci textual dadaist implementat irealității imaginate de o minte aflată în pană cronică de expresivitate lingvistică.

Lupul nu are întotdeauna referent simbolic negativ, e suficient să amintesc de lupa romana sau totemul zoomorf al dacilor ca să mângâi puțin în orgoliul tău de valah paseist, iubitor de excursii nostalgice în trecutul glorios degenerat atât de tragic într-un prezent mizerabil.

Acuma vezi tu cum te descurci cu Hristos, Cel care n-a vorbit de bine despre inteligența lupească infiltrată sub acoperire în interiorul turmei Lui. (Vezi Matei 7:15).

Au revoir!

PS - Lupul nu e felină!
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote